На засіданні, яке проводилося на базі природоохоронного науково-дослідного відділення "Стужиця" Ужанського національного природного парку, були присутні члени Громадської ради – керівники 10 громадських організацій екологічного спрямування та представники Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.
Як повідомили Закарпаття онлайн у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, на порядку денному розглядалось питання щодо проблем і перспектив розвитку природно-заповідного фонду Закарпатської області, про участь громадських організацій у міжнародних програмах та перспективи науково-довідкового видання "Природно-заповідний фонд Закарпаття" й інших спільних з держуправлінням видань екологоосвітнього характеру тощо. На засіданні було також обговорено план заходів, намічених для відзначення Міжнародного року біорізноманіття та Дня Дунаю.
Своє бачення про розвиток громади на місцях та розвиток природоохоронних об’єктів представили спеціалісти Ужанського НПП. Був презентований менеджмент-план Ужанського НПП на 10-річний період, про який у ході обговорення голови громадських організацій висловили свої думки та зауваження, які протягом 10 днів будуть оброблені та подані до національного парку.
Голова громадської ради, декан географічного факультету УжНУ, професор Степан Поп з цього приводу зауважив, що розвиток територій природно-заповідного фонду Закарпатської області буде сприяти збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття, створенню умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з обов’язковим додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об'єктів.
Обговорено питання про надання дерев-кандидатів до Всеукраїнського конкурсу "Національне дерево України". На думку громадської ради у Закарпатті є кілька дерев, що можуть претендувати на перемогу у кількох номінаціях.
Торкнулися й питання боротьби із борщівником. Викладач біологічного факультету Ужгородського національного університету кандидат біологічних наук Андрій Мигаль пояснив, що ця рослина багата на фітоактивні сполуки, тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Боротися з ним можливо навіть екологічним способом без використання гербіцидів, – вчасним скошуванням та викорінюванням рослини. Громадські організації виявили бажання підключитися до боротьби зі шкідником.
Були розглянуті заяви громадських організацій, які бажають вступити до складу громадської ради. Це, зокрема, громадські організації Благодійний фонд "Європейський дім", Благодійний фонд розвитку Ужанської долини та екологоосвітня громадська організація "Природа". Наразі комісія (до складу якої входять члени громадської ради та представники держуправління), вивчає статути організацій, щоб на наступному засіданні прийняти рішення щодо їх вступу.
За результатами засідання до держуправління будуть надані пропозиції щодо згаданих питань.