На Свалявщині стартувала міжнародна конференція "Інтелектуальні енергетичні системи - ІЕС (ESS'10)"

Сьогодні, 15 червня на базі готелю "Фортуна", що на Свалявщині стартувала міжнародна науково-технічна конференція "Інтелектуальні енергетичні системи - ІЕС (ESS'10)" Триватиме вона до 17 червня ц.р.

Ініціаторами і організаторами конференції виступили: відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Інститут електродинаміки НАН України( м.Київ), Інститут електротехніки (м.Варшава), Мукачівський державний університет.

Співголовами стали ректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", академік НАН України Михайло Згуровський та академік-секретар відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, академік НАН України Борис Стогній.

Серед учасників форуму - науковці і провідні фахівці галузі України, Польщі, Естонії, Угорщини та ін.

На його урочистому відкритті від імені обласної влади, депутатського корпусу звернувся перший заступник голови облради Андрій Сербайло. Він зазначив, що надійність та ефективність роботи всієї енергетичної системи у всі часи гостро турбувала і владу, і фахівців, і суспільство. Оскільки Україна відноситься до енергодефіцитних країн, бо покриває свої потреби в енергоспоживанні приблизно на 53% і імпортує до 75% необхідного обсягу природного газу та 85% сирої нафти і нафтопродуктів, то дуже важливо шукати шляхи альтернативного палива.

То ж тематика конференції, - як наголосив промовець, – надзвичайно актуальна, має практичне значення як для кожної окремої людини, так і для багатьох країн в цілому.

Щодо Закарпаття. Його потенціал - гідроенергетичні ресурси, які є найбільшими в Україні на одиницю площі водозабору. Із 42 мільярдів кіловат - годин потенційної гідроенергії річкового стоку України на долю області припадає 10,2 мільярда кіловат-годин на рік, тобто чверть, при тому, що площа Закарпаття становить лише 2,1 % площі України. Оскільки саме через наш край проходять магістральні електричні мережі, нафто- та газопроводи, то формування регіональної інтелектуальної енергетичної системи, підвищення безпеки енергопостачання, ефективне регулювання витрат енергії є надзвичайною актуальним для Закарпаття.

У зв’язку з вищезазначеним, діяльність органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських і науково-дослідних інституцій різних рівнів з поглиблення та практичної реалізації світового досвіду розвитку енергетики набувають важливого значення. З огляду на це, Закарпатська обласна рада та Закарпатська облдержадміністрація приділяють зазначеному питанню постійну увагу. Так, рішеннями обласної ради в квітні 2009 року було затверджено "Програму енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2009-2013 роки", а в березні 2007 року– "Програму охорони та комплексного використання водних ресурсів річок області". Дані Програми покликані забезпечити реалізацію державної політики у сфері енерго- та ресурсозбереження; знизити споживання енергоносіїв бюджетними установами; зменшити споживання природного газу споживачами області; підвищити якість надання житлово-комунальних послуг населенню шляхом переходу на альтернативні види палива, сприяти розвитку малої гідроенергетики області.

Позитивні зрушення у цій сфері неможливі без обміну досвідом у рамках заходів на кшталт даного форуму, - далі вів Андрій Сербайло. - Тому дозвольте ще раз привітати учасників конференції, які, я впевнений, висловлять немало конструктивних пропозицій і зауважень, що ляжуть в основу відповідних рекомендацій, реалізація яких сприятиме поширенню інноваційних ідей і технологій.

Червоною ниткою у доповідях і виступах учасників конференції, серед яких і академік НАН України Олександр Кириленко, професор з Польщі Марек Адамовіч, проходила тема сталого розвитку енергетики та підвищення надійності роботи енергосистем.

Завтра, 16 червня на пленарному засіданні йтиметься в основному про інтелектуальні енергетичні системи та інтегральні сенсори для них, а також про результати досліджень у цій царині.

17 червня учасники конференції вестимуть мову стосовно перспектив проектів енергозабезпечення, енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. Передбачено також на прикладі Міжнародної асоціації "Карпатський Євро регіон", де головою Михайло Кічковський, розповісти про транскордонне співробітництво з передачі та впровадження передового європейського досвіду з енергозабезпечення та захисту довкілля. З доповіддями виступатимуть кандидат технічних наук Ігор Радиш ( Мукачівський державний університет), начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічний зв''язків і туризму Закарпатської ОДА Ернест Нусер, кандидат економічних наук Іван Устич ( Інститут економіки і міжнародних відносин НАН України, м.Ужгород), представник Асоціації "Е-МІССІО" П.Маді(м.Ніредьгаза, Угорщина) та ін.

Цього ж дня учасники конференції підіб’ють підсумки, визначать найкращі доповіді та відберуть найцікавіші ідеї для практичного втілення в життя.

Анна Романенчук
15 червня 2010р.

Теги: конференція, енергетичний

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини