Володимир БУЖАН: "Побільшало підробок страхових сертифікатів "Зелена картка"…

— Ліпше їх купувати в страхових компаніях, — сказав при зустрічі представник моторного транспортного страхового бюро України в Закарпатській області Володимир Бужан.

Володимир БУЖАН: "Побільшало підробок страхових  сертифікатів "Зелена картка"…Останній якраз і здійснює перевірки страхових сертифікатів «Зелена картка» і обов’язкового страхування цивільної відповідальності на пунктах пропуску Чопського прикордонного загону — «Малий Березний», «Ужгород», «Тиса», Мукачівського прикордонного загону — «Дзвінкове», «Косино», «Лужанка», «Вилок» на українсько-угорському кордоні, «Солотвино», «Дяково» на українсько-румунському кордоні.

…В основному підроблені страхові сертифікати “Зелена картка” з’явилися на західних кордонах України наприкінці 90-х років ХХ століття. Вони доповнили в Україні бізнес підробленими горілкою, харчами, ліками. Кримінальники реалізовують підроблені сертифікати набагато дешевше, ніж ті, котрі можна придбати в страхових компаніях моторно-транспортного страхового бюро України.

— На загальних зборах страховиків – повних членів МТСБУ було прийнято логічне в цій ситуації рішення відповідно до Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, — говорить В.Бужан. — Згідно статуту, були призначені працівники на
посади головних фахівців МТСБУ у чотирьох прикордонних областях – Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій. Ці представники МТСБУ в західних областях України здійснюють контроль за наявністю і справжністю страхового сертифікату “Зелена картка”. Повідомлю для водіїв закордонного прямування те, що бланки української “Зеленої картки” виготовлені за єдиним зразком, встановленим для всіх країн – членів системи. Вони належать до бланків суворої звітності, і тому мають ступені захисту. — Що означає підроблення страхового сертифікату “Зелена картка”?

— Це — виготовлення фальшивого документа або внесення в справжній документ неправдивих відомостей, внесення змін у текст документа, які викривлюють його зміст.

— Що загрожує махінаторам?

— За підробку “Зелених карток”, збут і використання підроблених страхових сертифікатів, винні особи несуть покарання згідно зі ст.358 Кримінального кодексу України. Крім того, поліція зарубіжних країн у разі пред’явлення підробленого страхового сертифікату можуть застосувати до власника підробки заходи, встановлені законодавством їхньої країни. Проте, відповідно до норм міжнародної системи страхування “Зелена картка”, МТСБУ в ряді випадків відшкодовує втрати, заподіяні власникам фальшивої української “Зеленої картки” на території іншої країни – учасниці цієї системи. В той же час, чинним законодавством передбачено, що в такому випадку витрати МТСБУ мають бути в повному обсязі компенсовані винуватцем ДТП.

Тобто, МТСБУ має право регресивної вимоги до особи, що надала підроблений страховий сертифікат. Під час розслідування таких ДТП частина їх винуватців добровільно виявляє бажання компенсувати витрати МТСБУ, але деякі відмовляються це зробити. Тому МТСБУ змушене звернутися до суду з метою захисту своїх прав, і
на даний час нема жодного рішення суду щодо незадоволення позовних вимог цієї організації.

Страховий сертифікат “Зелена картка” – надійний захист. І це головне, що треба усвідомити. Тому водії повинні також бути обізнаними в цьому питанні,: потурбуватися завчасно щодо придбання страховки виключно в офісі страховика або уповноваженого ним представника. Уніфікований страховий сертифікат “Зелена картка” нового зразка є комплектом бланків, що складається із чотирьох аркушів розміром 207х147 міліметрів, скріплених клеєм по верхньому обрізу. В комплект входять “Оригінал” і “Копія” картки міжнародного
автомобільного страхування; “Оригінал” і “Копія” додаткового договору – полісу обов’язкового
страхування. Для виготовлення сертифікату використовуються самокопіювальний папір зеленого та білого кольорів. Текст з лицевого боку на всіх чотирьох аркушах сертифікату надруковано фарбою чорного кольору, яка під дією джерела ультрафіолетового випромінювання набуває оранжевого відтінку.

— Ще би хотів відмітити, — додає Володимир Бужан, — що страхові сертифікати “Зелена картка”
прикордонниками вносяться в систему “Гарт”, і комп’ютер вказує, дійсний він чи ні. Добре працюють прикордонники щодо перевірки страхових сертифікатів “Зелена картка” у пунктах пропуску “Тиса”, “Ужгород”.
Розмовляв Василь ЗУБАЧ
21 лютого 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

12:16
На Закарпатті викрили ще три схеми незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
11:52
Прокуратура оскаржить вирок шахраю, який виманив у матері загиблого військового понад 6,6 млн грн Фото новина
10:07
/ 5
Екс-командира батальйону на Закарпатті підозрюють у сприянні ухиленню військовослужбовиці від служби Фото новина
22:17
/ 6
Поліція розшукала водіїв бетоновозів, що вилили залишки бетону поблизу озера Синевир Фото новина
16:45
/ 1
В Ужгороді взяли під варту підозрюваного у стрілянині по правоохоронцях Фото новина
13:06
/ 1
На Закарпатті винесли вирок водійці, яка в ДТП забрала життя матері та її 13-річного сина Фото новина
14:40
/ 2
На Хустщині викрили незаконне вирощування конопель Фото новина
11:01
Стали відомі нові подробиці про затриманого стрілка в Ужгороді Фото новина
17:45
На Мукачівщині затримали чоловіка, підозрюваного у зґвалтуванні 14-річної дівчини та інших тяжких злочинах
16:22
На Закарпатті судитимуть чоловіка, який кілька годин силоміць утримував і бив водія вантажівки Фото новина
17:22
/ 2
На Закарпатті судитимуть організаторів схеми з фіктивним працевлаштуванням за $25 тисяч Фото новина
17:00
На Закарпатті наркодилера засудили до 9 років ув'язнення за 148 кг канабісу Фото новина
12:21
В Ужгороді судитимуть водія, який напідпитку збив пенсіонерку та втік з місця ДТП Фото новина
15:45
/ 3
На Закарпатті викрили підпільну майстерню з виготовлення фальшивих документів Фото новина
12:59
/ 3
В Ужгороді безхатько проник до дитячого центру та обікрав працівниць Фото новина
15:25
/ 7
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
11:24
/ 1
На Закарпатті за добу викрили три спроби підкупу прикордонників Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
16:12
/ 4
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
» Всі новини