Закарпатці можуть фомувати тарифи на комунпослуги, долучившись до громадських слухань

У зверненнях громадян, які надходять на адресу Державної житлово-комунальної інспекції у Закарпатській області, останнім часом все частіше постають питання проведення громадських слухань та укладання договорів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Закарпатці можуть фомувати тарифи на комунпослуги, долучившись до громадських слухань

Як повідомив Закарпаття онлайн начальник Державної житлово-комунальної інспекції Едуард Маляр, більшість із звернень  – це скарги мешканців багатоповерхівок на якість надання житлово-комунальних послуг та їх вартість. Зокрема це стосується послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Мешканці багатоповерхівок незадоволені тим, що комунальні підприємства  не можуть забезпечити з тих чи інших причин належний рівень надання цієї послуги.

Нині ж діє урядове нововведення, адже згідно відповідної постанови Кабміну громадяни вперше отримали право суттєво впливати на тариф з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та обирати послуги, які потрібні саме для їх будинку. Так, тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинен формуватись окремо по кожному багатоквартирному житловому будинку і лише після проведення громадських слухань з мешканцями цього будинку. На громадських слуханнях мешканці житлового будинку можуть відмовитись від деякого переліку послуг, що надає житлово-експлуатаційна організація. Відтепер нове збільшення цін за послуги  цих установ (або підприємств, що виконують їх функції) буде неможливим, якщо про тарифи напередодні не поговорять у кожній багатоповерхівці. Загалом на Закарпатті ЖРЕРи обслуговують  близько три тисячі будинків на кілька поверхів. Як свідчить практика, нерідко підприємства закладають у квартплату ціну тих робіт, які для споживача неактуальні. Наприклад, обслуговування ліфта, який не працює роками. Або прибирання прибудинкової території, яка насправді за ним не закріплена.

Так, завдяки проведенню громадських слухань цілий ряд статей, які закладаються у тарифи, можуть бути зменшені або взагалі скасовані, якщо мешканці беруть на себе виконання деяких послуг.

Згідно нововведень, щоб затвердити обґрунтований тариф на утримання будинку та прибудинкової території, підприємство, яке надає послуги, доводить до відома мешканців інформацію про розмір тарифу і його складові. Після цього необхідно провести громадські слухання серед мешканців будинку і прийняти рішення про затвердження обґрунтованого тарифу і його складових. Процедурою передбачається подати ці пропозиції до органу місцевого самоврядування, щоб місцева влада затвердила нові тарифи своїм рішенням. До участі у громадських слуханнях готові долучатися й фахівці Державної житлово-комунальної інспекції, яка здійснює контроль за виконанням вимог постанови. Про проведення громадських слухань органи місцевого самоврядування зобов’язані повідомити інспекцію.

Начальник Держжитлокомунінспекції у Закарпатській  області Едуард Маляр просить мешканців тих будинків, де ще не відбувалися такі слухання, взяти в них активну участь і при цьому підняти проблеми, які є найбільш актуальними для громади.

03 червня 2010р.

Теги: громадські слухання, тарифи

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини