До рук громадських організацій потрапив лист, у якому губернатор пан Ледида звернувся до Міністра охорони навколишнього природого середовища України Бойка В.О. (лист від 31.03.10 №06-12/676) з проханням "розглянути доцільність перебування на займаних посадах директорів: Карпатського біосферного заповідника – Гамора Федора Дмитровича та національного природного парку "Синевир" - Дербака Івана Степановича та Ужанського національного парку - Копача Василя Олексійовича".
Основна причина такого неочікувного прохання – ці установи "не докладають зусиль для забезпечення належного санітарного стану лісів, що призводить до масового розвитку хвороб лісу і втрат деревини (читай – "не рубають ліс") та не сприяють розвитку рекреакції в регіоні". Хоча, згідно з чинним природоохоронним законодавством, біосферний заповідник та національні природні парки мають всіляко берегти свої ліси і аж ніяк не рубати. Не треба також забувати, що об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення фінансуються з того ж таки державного бюджету. Як відомо, розбудова інфраструктури вимагає грошей, яких, за словами працівників цих установ, ледь вистачає навіть на зарплати. Тож всі питання щодо розвитку туристичної галузі в заповідниках і нацпарках треба вирішувати на рівні Кабінету Міністрів України. Попри це, туристична інфраструктура у Карпатському біосферному заповіднику – одна з найкращих в цьому регіоні.
Крім того, особливо дивними видаються нарікання на національний природний парк "Ужанський", де 75 % території належить власне Держкомлісгоспу і вони хазяйнують там як хочуть.
Цікавим моментом є те, що сам директор Карпатського біосферного заповідника півтора місяці нічого не знав про лист п.Ледиди. Тобто наступ на заповідникиі національні парки робиться в найкращих традиціях "нашої" влади - за спиною.
Однак, пан губернатор на цьому не зупинився. Ледида заявив, що під час візиту Януковича до Львова він буде просити Президента України відновити рубки у букових лісах, мотивуючи це тим, що деякі лісгоспи не мають роботи. Однак скиглення про щодо недорубів – це ніщо інше як просто окозамилювання для звичайних громадян.
На сьогоднішній день, після сумнозвісного паводку 2008 року, постановою Кабінету Міністрів України заборонено лише промислові (або рубки головного коритсування) рубки, в період з 1 травня по 30 вересня. Цей захід екологічно виправданий, тому що проведення рубок в цей час (особливо у букових лісах) призводить до активних ерозійних та паводкових процесів.
Однак лісникам нічого не заважає проводити всі інші види рубок (в першу чергу, так звані, санітарні), які за площею нічим не поступаються рубкам головного користування. Насправді ж мета подібної заяви одна – збільшити об’єми рубок та ще більше нажитися на якісній буковій деревині, яка так цінується за кордоном.
Викладене вище свідчить лише про одне – нічого доброго від нової влади Карпатам не світить. Громадські організації засудили позицію п.Ледиди та переконані, що жодна з його ініціатив не повинна бути задоволена Президентом.
Дружина охорони природи "Зелене майбутнє"
Національний екологічний центр України
Контакти: 0970054239