На Закарпатті зросла промисловість і підупали сільське господарство з туризмом

Про результати соціально-економічного розвитку краю за перші три місяці цього року звітував сьогодні, 20 травня, на розширеному засіданні колегії Закарпатської облдержадміністрації начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов.

На Закарпатті зросла промисловість і підупали сільське господарство з туризмом

За підсумками  першого кварталу індекс виробництва промислової продукції в Закарпатській області у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 28,8 відсотка.

Зростання виробництва відбулося, в першу чергу, на підприємствах: ЗАТ „Єврокар”, ВАТ Мукачівський завод „Точприлад", ВАТ „Перечинський лісохімкомбінат”, ТОВ „Інтерфіл”. Суттєво – на 22 відсотки, збільшився розлив мінеральних вод. При цьому виробництво сільськогосподарської продукції цьогоріч зменшилося у порівнянні з минулим роком на 2,2 відсотка. За темпом валової продукції сільського господарства  область посіла 22 місце в державі.

Водночас  у такій привабливій галузі як туристична цього року фіксувався спад. Так, протягом січня-лютого кількість туристів зменшилася майже на половину. Відповідно зменшилися надходження до бюджетів від галузі – на 26 відсотків. У розвиток туристичних об’єктів було вкладено 1,2 млн. гривень.
 

Віктор Погорєлов також констатував, що в першому кварталі в області спостерігалася тенденція до стабілізації цін. За січень-березень індекс інфляції на Закарпатті становив 3,9 відсотка, при цьому по Україні – 4,7. В загальнодержавній комплексній оцінці соціально-економічного розвитку область за цим показником займає 3-5 місця.

20 травня 2010р.

Теги: промисловість, сільське господарство

НОВИНИ: Економіка

13:30
За податковий борг близько 1,5 млн грн суд на Закарпатті тимчасово обмежив підприємця у праві виїзду за межі України
15:49
Найбільшими платниками туристичного збору на Закарпатті є Поляна, Ужгород, Косонь та Ясiня
17:29
/ 1
На Закарпатті у березні 2025-го в порівнянні з груднем 2024-го ціни на продукти та напої зросли на 4%
17:02
/ 4
На Закарпатті запускають виробництво крафтового сидру під "тамплієрським" брендом Monbar
11:32
У першому кварталі найбільше товарів імпортовано з Чехії, а експортовано – до Німеччини – Закарпатська митниця
15:16
/ 1
Власники з угорщини та Індії продають збанкрутілий Берегівський консервний завод за $6,4 млн
19:04
/ 1
Активне будівництво сонячних електростанцій розбалансувало енергосистему України
19:15
Уряд зареєстрував 12-й на Закарпатті індустріальний парк "Карпати" у Чинадійові
18:50
Лідерами по сплаті туристичного збору на Закарпатті в поточному році залишаються Поляна, Баранинці та Ужгород
13:25
Кабмін зареєстрував у Сваляві 11-й на Закарпатті індустріальний парк "СОЛЬВА-ТЕХ"
12:51
/ 1
Між Ужгородом і Чопом, де паралельно прокладуть євроколію, вже перекладено 3,5 км широкої колії з 8,3 км необхідних
11:09
У січні на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%
23:01
Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО "Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття", – Олександр Гарновдій
15:36
Закарпатська митниця розповіла про особливості експорту, імпорту та транзиту в перший місяць 2025 року
11:36
/ 1
"Укрзалізниця" замовила релокованому з Сіверськодонецька на Закарпаття "Імпульсу" обладнання нової євроколії Чоп-Ужгород за 244 млн
17:28
/ 2
Фонд гарантування передав активи та зобов'язання "Комінвестбанку" до "АСВІО БАНКУ"
11:16
/ 21
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш Фото новина
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей Фото новина
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 60
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
» Всі новини