Як повідомили Закарпаття онлайн у закарпатському Держгірпромнагляді, у перевірених шести підприємствах, що мають дозволи на експлуатацію атракціонної техніки, - підсумував результати перевірки в. о. заступника начальника територіального управління Богдан Дорош, - інспекторами нагляду виявлено 19 порушень вимог підзаконних актів з безпечного функціонування об’єктів розважального бізнесу. За результатами перевірки керівникам підприємств видано два обов’язкові до виконання приписи, заборонено експлуатацію двох одиниць захисних засобів, накладено адміністративні стягнення на двох посадових осіб. Робота з перевірки готовності атракціонної техніки триватиме до 31 травня поточного року.
Як зауважив Богдан Дорош, найбільш характерними порушеннями є недоліки в роботі електрогосподарства атракціонів, як то: відсутність електрозахисних засобів – гумових рукавичок, діелектричних бот, килимків, низьковольтних показчиків напруги та вимірювальних інструментів з одношаровою ізоляцією; необладнаність розподільчих силових щитів пристроями, що реагують на надструми, та пристроями захисного вимкнення, що реагують на диференційний струм; відсутність замків на розподільчих щитках керування атракціонами. На думку посадовця, нехтувати навіть найдрібнішими з порушень ризиковано, адже будь-яке з них може призвести до розладів здоров’я чи загрози життю працівників та любителів екстремальних розваг.
Довідка: На Закарпатті наразі зареєстровано 15 підприємств, які отримали дозволи на експлуатацію атракціонної техніки, 7 з них експлуатують стаціонарні атракціони безпосередньо на території області.