Насамперед Олександр Ледида привітав святих отців напередодні одного з найвеличніших християнських свят – Великодня. Керівник краю відзначив, що в останній час суспільство переживало нелегкі часи, але країна витримала іспит демократією. Велика заслуга в цьому й духовенства, в тому числі й закарпатського, – відзначив голова облдержадміністрації. Наш край є багатонаціональним і тут живуть представники різних віросповідань і тому великим досягнення є те, що суттєвих міжконфесійних суперечок практично не існує. Щодо основних проблем, які поки що залишаються невирішеними – майнові питання. Олександр Ледида констатував, що влада буде активно перейматися цієї проблемою і "пройде невеликий проміжок часу, коли ми поставимо крапку і цьому питанні". Допомагатиме місцева влада і в узаконенні земельних прав церковних громад. На рівні області планується розробити відповідну програму. "Ми маємо раз і назавжди закріпити землі за храмами", – резюмував керівник краю. Предметом розмови стало й питання спрощеного перетину кордонів очільниками релігійних організацій. Олександр Ледида повідомив, що під час нещодавньої зустрічі з керівником Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Артуром Горбенком серед іншого йшлося й про запровадження режиму максимального сприяння вищому духовенству під час поїздок до сусідніх країн у рамках різноманітних соціальних проектів.
Голова облради Михайло Кічковський відзначив, що подібні зустрічі в області вже є традиційними і це є чудовим фактором для формування сприятливого релігійного клімату в краї.
З цим згідні й керівники релігійний організацій. Під час зустрічі вони подякували обласні владі за увагу і за максимальне сприяння у вирішенні проблем церковних громад. Зокрема виступили керуючий Хустською єпархією Української православної церкви єпископ Хустський і Виноградівський Марк, керуючий Мукачівською єпархією Української православної церкви архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, керуючий Закарпатською єпархією Української православної церкви Київського патріархату єпископ Кирил, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви єпископ Антал Майнек, головний секретар управління Закарпатської реформатської церкви Янош Гейдер, старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта.
Виступаючі відзначили, що по суті конфліктні ситуацій щодо майна, як це було у 90-тих роках в області практично вичерпані. Також констатували, що та кількість храмів і монастирів, які є на Закарпатті свідчить про високий духовний стан краян. Також священики вважають за доцільне проводити частіше подібні зустрічі.
Підсумовуючи, Олександр Ледида зауважив, що влада високо цінує готовність церкви до міжконфесійного діалогу.
– Великим досягненням на Закарпатті є те, що вище доховенство може зустрітися за одним столом, викласти своє бачення розвитку суспільства. В свою чергу представники влади знають про ваші проблеми, і будуть над ними працювати, – резюмував керівник краю.
ДОВІДКА:
Станом на 25 березня 2010 року в Закарпатській області зареєстровано та діють 1683 релігійних організацій 37-и віросповідань, з яких 1591 – релігійна громада, 53 монастирі, шість духовних навчальних закладів, сім місіонерських товариств, дев’ять релігійних братств, чотири центри та 13 управлінь.