З нагоди чергової річниці з дня народження президента Карпатської України в Міжгірській СЗОШ відбувся урочистий захід “Августин Волошин — педагог, громадський діяч, президент Карпатської України”, підготовлений з учнями 9-11 класів вчителем історії, заступником директора школи Маргаретою Бундзяк та вчителем Василиною Шегутою.
У актовому залі, де пройшли урочистості, була розгорнута книжкова виставка. Із авторських творів та публікацій про Августина Волошина перед шкільною молоддю постала особистість, громадський діяч, педагог, священнослужитель, Герой України.
У вступному слові вчитель історії Маргарета Бундзяк представила учнівській аудиторії гостей і коротко розповіла про значення діяльності Августина Волошина на теренах України, зокрема Закарпаття.
Більш детально охарактеризував цю постать, посилаючись на конкретні історичні факти, пов’язуючи їх із подіями, що випали свого часу і на його долю, голова районної організації політв’язнів та репресованих, провідник ОУН Василь Бряник. Василь Іванович подарував школі книгу “Реабілітовані історією”.
У літературній композиції учні відтворили життя і діяльність Августина Волошина від дитячих років до останніх його днів. З піднесенням, з почуттям гордості за Україну декламували вірші Роман Делегай, Ганна Фединишинець, Ліда Гримут, Василь Бундзяк, Юлія Бундзяк, Ганна Кінаш, Стас Бруско, Аліна Оленич, Яна Савчук, Іван Граб і наймолодша учасниця в національному вбранні Марійка Френіс. Заслуговує на увагу і інсценізація п’єси “Князь Лаборець”, яку виконали Микола Чепара, Мирослава Шовак та Віталія Петрище.
Подякував вчителям-організаторам та учням за глибокий і змістовний аналіз життєвого та творчого шляху президента Карпатської України, знання його творчості і шанування особистості заступник голови райдержадміністрації Микола Тимощук. Микола Терентійович зачитав постанову Кабінету Міністрів України про присвоєння навчальному закладу почесного звання і подарував школі портрет видатного діяча, який, як уточнив директор школи Володимир Залезинський, у недалекому майбутньому стане першим експонатом новоствореного шкільного музею Августина Волошина.