Згідно з проектом бюджету на поточний рік потреба в коштах становить 39 млн. 753 тис. грн., з них по загальному фонду 4 млн. грн., які планується спрямувати на ремонт дахів, водопровідних, каналізаційних комунікацій тощо, на утримання об’єктів благоустрою — 12 млн. 430 тис. грн. ( прибирання, утримання зелених зон, збирання й вивезення сміття). По спеціальному фонду заявлено на 22 млн. грн., у т. ч. із транспортного збору заплановано отримати 6 млн. грн. ( ці кошти підуть на поточний ремонт доріг). По фонду розвитку необхідно 6 млн. грн.: у місті з 255 ліфтів 76 уже завершили свій експлуатаційний термін і потребують заміни або капітального ремонту.
"З цільового фонду ми просимо 10 млн. грн. на ремонт дворів, тротуарів та центральної частини міста. За завданням міського голови розробляється проект реконструкції вулиць Корзо, Волошина, Швабської, пл. Шандора Петефі, території біля хімфаку та "Перечинського" вокзалу, проспекту Свободи в напрямку до вокзалів. Завершено проект реконструкції вул. Легоцького, який ми обов’язково будемо запускати цього року. Перехрестя вулиць Легоцького та Заньковецької має стати регульованим. Планується зробити другий шар покриття на проїжджій частині вулиць 8 Березня — Можайського", — поінформував Віктор Іванович.
Першочерговим завданням Департамент міського господарства визначив покращення стану доріг. Як тільки дозволять погодні умови, ремонтники візьмуться за ямковий ремонт усіх основних ужгородських шляхів. До цього процесу крім КШЕП будуть залучені три обласні підприємства, з якими вже укладено попередні домовленості. Підготовку до ямкового ремонту вже розпочато, а за кілька погожих днів, що видалися, провели ямковий ремонт дороги з боку м-ну Доманинці до вул. Другетів. Із наступного тижня очікуються температурні режими, за яких уже можна буде класти асфальт, а до кінця весни ямковий ремонт головних доріг завершать. У планах Департаменту також створення транспортної розв’язки у р-ні вулиць Минайської, Бородіна, Гулака-Артемовського, Станційної зі встановленням системи водовідведення з метою зняття транспортного навантаження з вул. Минайської. "Оскільки "п’яним" базаром заблоковані тротуари по вул. Бородіна, доведеться виносити якесь кардинальне рішення, але зробити це мусимо", — зазначив Віктор Мартин. Інший солідний проект стосується вул. Гвардійської в напрямку від колишнього кафе "Будівельник" повз гаражний масив до р-ну вул. Озерної. Ремонтники вже готові розпочати необхідні роботи.
Капітальний ремонт очікує на вул. Минайську. Планується відремонтувати також вул. Загорську, а ще вулиці Гагаріна, Берчені, Кобилянської, Перемоги, Баб’яка, Анкудінова, Докучаєва, Станційну, Сільвая, Бачинського, Богомольця, пл. Г. Кирпи.
Минулого року в Ужгороді було відремонтовано вісімдесят внутріквартальних територій. У поточному році ремонтними роботами будуть охоплені насамперед двори в районі ЗОШ № 6, пр. Свободи та вул. Тихого, а також квартали вулиць Можайського, Бестужева, Декабристів, де нога комунальника не ступала десятиліттями. У центральній частині міста обстежені карнізи й водостічні труби, за результатами обстежень складено кошториси.
Віктор Іванович також зазначив, що опалювальний сезон 2009 — 2010 минає практично без аварій та зривів, пріоретом міської влади залишається переведення бюджетних об’єктів на автономні котельні, а житла - на системи індивідуального опалення. Із 26 тисяч квартир у багатоквартирних забудовах на сьогодні централізованим теплозабезпеченням користується тільки 4 296 квартир, а через рік-два потреба в ньому повністю вичерпає себе. Завдяки ініціативі й наполегливості міського голови Сергія Ратушняка Ужгород стане першим містом у країні, яке повністю відмовиться від централізованого теплозабезпечення, а відтак позбудеться різного гатунку "газових" шантажів. Нині на завершальній стадії перебуває будівництво автономних котелень для школи мистецтв, гімназії, Падіюну, ЗОШ №№ 7, 9, 12, 15, 19. З причини економічної кризи, припинення надходжень до бюджету розвитку у місті залишається близько двадцяти бюджетних закладів без автономного опалення.
Торік відремонтували пішохідний міст та транспортний (пл. Б. Хмельницького). Наразі вже складені кошториси на ремонт транспортного мосту поблизу парку ім. Горького (вул. Анкудінова), який розпочнеться за сприятливих погодних умов.
Начальник Департаменту міського господарства акцентував на важливості створення альтернативи ЖРЕРам — об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). В Ужгороді створено 42 ОСББ, а 23 березня, як поінфрмував Віктор Мартин, пройдуть громадські слухання зі створення організації, яка сприятиме бажаючим створити ОСББ. З огляду на те, що тільки минулого року ужгородські ЖРЕРИ витратили на зарплату своїм працівникам близько 12 млн. грн., коштів на надання послуг, задекларованих ними, вже не залишається.
Міська влада надіслала до Кабміну запит про виділення 40 млн. грн. для вирішення питання, яке місто вирішити самотужки не спроможне: на реконструкцію Минайського водозабору, водогінних (276 км) та каналізаційних (191 км) мереж Водоканалу, 50 — 60 відсотків яких технічно зношені й потребують негайного оновлення. Втрати води у мережах Водоканалу на сьогодні сягають 35 — 40% (для порівняння — у Європі до 5 %).
Як уже повідомлялося, в Ужгороді прийнято програму з будівництва дитячих майданчиків. Віктор Іванович повідомив, що за адресою вул. Перемоги, 25 одна з банківських установ першою зголосилася звести майданчик за власні кошти (80 тис. грн.). Інші бажаючі також можуть взяти участь у цій добрій справі. Згідно з прийнятою на період до 2014 р. програмою місто може з цією метою використати за рік близько 700 тис. грн., тобто збудувати 10 дитячих майданчиків.
В Ужгороді триває місячник благоустрою. Про необхідність долучення до великого генерального прибирання всіх прилеглих територій повідомлені всі заклади й установи міста. Влада також закликає до ужгородців взяти участь у місячнику благоустрою й нагадує про затвердження нових адмінштрафів для порушників правил благоустрою: мінімальним стягненням для фізичних осіб встановлено 340 грн., для юридичних — 500.