В умовах відсутності Державного бюджету, а відтак і міського, гальмуються виплата зарплат, соціальні виплати, виникає заборгованість по харчуванню, не реалізуються державні, місцеві програми й проекти гуманітарного спрямування. "Через це маємо певну соціальну напругу, — каже Федір Апшай.
Через недофінансування та економічну кризу залишаються незадовільними стан покрівель на багатьох ужгородських школах, спортивні зали й басейни (до слова, практично готова автономна котельня для Ужгородської гімназії). У семи школах навчання проводиться у дві зміни, тому конче потрібно збудувати ще бодай одну школу, щоб розвантажити класи у цих ЗОШ. Оскільки будівництво однієї школи потребує 30 млн. грн. збудувати її за кошти міського бюджету нині нереально, доводиться сподіватися на державну допомогу. Принаймні заявку на будівництво школи та дошкільного навчального закладу подано.
В медичній галузі проблемним є застаріле медичне обладнання: скажімо окремі ренгенапарати працюють з 60—70-х років минулого століття і потребують оновлення, але вартість одного сягає 1—2 млн. грн.! Недостатньо також коштів на капітальні ремонти медичних закладів, оновлення автотранспорту швидкої медичної допомоги. Нею щорічно здійснюється до 40 тис. виїздів й обслуговуються близько 90 тис. хворих. Падіюн потребує заміни системи опалення, капітального ремонту покрівлі, спортзалів, спортивного обладнання, на що складається відповідний кошторис.
Міська влада активізує роботу з молоддю, адже в місті 25 тис. неповнолітніх, які потребують уваги і турботи. Вирішено не замовчувати питання насилля в школах та реагувати на них жорстко, скоординовуючи спільну діяльність міських служб, громадськості та батьків.
Володимир Огар повідомив, що попри наявні труднощі, щорічно в місті відкривається до десятка додаткових ясельних груп, і цьогоріч також. Вдалося звести до 250 дітей черговість дітей до шкіл (йдеться про бажання батьків віддати дітей до ЗОШ за місцем проживання). У місті очікується на 1015 випускників ЗОШ, для проходження ЗНО вже зареєструвалися 77 %, інші мають зробити це до кінця березня.
Начальник міського управління освіти навів статистику: завдяки підтримці міської влади у 20 ужгородських ДНЗ маємо 5025 дошкільнят ( або 68 % порівняно з 42 —57 % в інших регіонах ). Наші ДНЗ об’єднують 94, 3 % п’ятирічних дітей (в інших регіонах 75 %). На утримання міських закладів освіти ужгородська влада додатково виділяє до 5 млн. грн., а учні 1—4 класів стовідсотково забезпечуються безкоштовним харчуванням. На оздоровлення 1945-ти дітей торік було спрямовано 0,5 млн. грн. Управління освіти вже подало свої пропозиції щодо оздоровлення у поточному році, крім дітей із соціальних груп населення, також переможців учнівських олімпіад.
На завершення прес-конференції Федір Апшай та Володимир Огар привітали з 8 Березня жінок, яких у гуманітарній сфері нашого міста 90 відсотків.