Закарпатські правоохоронці спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Ужгородської окружної прокуратури розслідують шахрайську схему, жертвою якої стало подружжя пенсіонерів – батьки українського військового, що майже три роки перебуває у російському полоні. Зловмисники виманили в сім’ї майже 3 мільйони гривень державних виплат, які батьки зберігали, очікуючи на повернення сина.
Як встановили слідчі, влітку 71-річна жінка замовила ліки через інтернет. Після цього на її телефон почали надходити повідомлення про «нові посилки», а згодом — дзвінки від невідомих осіб. Шахраї погрожували пенсіонерці кримінальним переслідуванням, звинувачували у співпраці з ворогом та вимагали задекларувати всі заощадження. Наприкінці серпня жінку змусили вийти на відеозв’язок. Під тиском аферистів вона передала «кур’єру» 1 мільйон 950 тисяч гривень та 25 тисяч доларів. Коли наступного дня зловмисники знову вимагали гроші, потерпіла зрозуміла, що стала жертвою обману, і звернулася до поліції.
Правоохоронці виявили спроби шахраїв перевести кошти на закордонні рахунки та вчасно їх заблокували. Завдяки цьому вдалося повністю повернути родині всі заощадження.
Розслідування триває за фактом шахрайства в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України). Поліцейські встановлюють усіх причетних до злочину.