Молодим ужгородцям допомагатиме "Клініка, дружня до молоді"

В Ужгороді влада надаватиме підтримку ужгородським підліткам та молоді, які опинилися в скрутному медико-соціальному становищі.

Молодим ужгородцям допомагатиме "Клініка, дружня до молоді"

Для цього в Ужгороді вирішено створити Центр медико-соціальної допомоги дітям і молоді "Клініка, дружня до молоді" на основі принципів дружнього підходу, доброзичливості, доступності, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим Фондом ООН.

Центр покликаний забезпечувати надання медико-соціальної допомоги  відвідувачам закладу — підліткам віком 10-18 років та молоді віком 18-24 років — при їх самостійному зверненні, а також за направленнями соціальних служб, освітян, медиків тощо. Молоді ужгородці, звернувшись до Центру, зможуть отримати комплексну психологічну, психотерапевтичну, медичну та просвітницьку фахову допомогу. Тут суворо дотримуватимуться принципів медичної етики, конфіденційності та анонімності відповідно до вимог чинного законодавства України і тому розраховують на повну довіру молоді.
Центр "Клініка, дружня до молоді" створюється на базі Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міської дитячої клінічної лікарні, мережі кабінетів обласних закладів охорони здоров’я, обласного шкірно-венеричного диспансеру, обласного центру профілактики ВІЛ/СНІДу, обласного наркологічного диспансеру. Центр співпрацює з службою у справах дітей, управлінням у справах культури, сім’ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради, кримінальною міліцією міськвідділу УМВС в Закарпатській області, громадськими та релігійними організаціями.

Представники цих закладів та служб 2 березня зібралися у малому залі Ужгородської міської ради, щоб спільно погодити загальні положення і організаційні моменти, визначити основні завдання, обов’язки, а також права Центру "Клініка, дружня до молоді".  Фахівці акцентували на тому, що підлітки й молодь мають низку проблем, пов’язаних із процесом дорослішання та супутніми із цим ризиками. Статева поведінка, алкоголь, наркотики, тютюнопаління, депресивні стани, психологічні травми, нерозуміння у сім’ях та колективах, відчуженість, самотність, перші глибокі розчарування. Зрозуміти, підтримати, допомогти відкорегувати моделі поведінки і покликаний Центр. Кризова молодь — колишні і теперішні засуджені, залежні від наркотиків особи часто мають контакти з молодіжними релігійними організаціями, а тому співпраця Центру з цими організаціями є конче необхідною.  Слід додати, що керівники молодіжних організацій (крім релігійних) та учнівського самоврядування на цій зустрічі чомусь  представлені не були.
Центр (без людей у білих халатах та черг під дверима) має бути доступним для будь-якого підлітка, який потрапив у біду, а його контактний телефон, за яким можна записатися на прийом до фахівця, відомий кожному. Адже згідно з проведеним опитуванням  з’ясувалося, що у складних ситуаціях молодь замикається в собі через боязнь бути підданим осуду та низький рівень довіри до старших, у тому числі до власних батьків.  Як резонно зауважив заступник міського голови Федір Апшай, на якого покладено контроль за виконанням розпорядження про створення Центру, через три місяці слід провести подібне опитування, аби молодь сама зробила визначення: чи вірним шляхом пішли чиновники.  Адже дуже важливо не залишити питання у суто формальній площині, а наповнити добру справу належним змістом, бо рятуючи цих дітей, ми таким чином інвестуємо сьогодні в наше майбутнє…

03 березня 2010р.

Теги: молодь, підлітки, молодь, медико-соціальний,

НОВИНИ: Соціо

18:00
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини