РНБО: Рішення Закарпатської облради про гімн не опубліковане, а значить - не вступило в силу

Рада національної безпеки і оборони України дала відповідь на депутатське звернення Голови Народного Руху України, голови парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Бориса Тарасюка щодо незаконного рішення XХVII сесії Закарпатської обласної ради про затвердження гімну Закарпатської області, яким культивуються сепаратистські настрої на Закарпатті.

РНБО: Рішення Закарпатської облради про гімн не опубліковане, а значить - не вступило в силу

Про це "Закарпаття online" повідомили в прес-службі Народного Руху України.

Нагадаємо, 22 грудня 2009 року Закарпатською облрадою було прийнято рішення про затвердження гімну Закарпатської області. Відповідно до зазначеного рішення гімном Закарпаття затверджено твір О.Духновича "Подкарпатские русини…" наступного змісту:

"Подкарпатские русины,
Оставте глубокий сон.
Народный голос зовет вас:
Не забудьте о своем!
Наш народ любимый
да будет свободный
От него да отдалится
неприятелей буря
да посетит справедливость
уж и русское племя!
Желание русских вождь:
Русский да живет народ!
Просим Бога Вышняго
да поддержит русскаго
и даст века лучшаго!".

У відповідь на неправомірні та цинічні спроби розпалювання міжнаціональної ворожнечі зі сторони Закарпатської облради, очільник НРУ Борис Тарасюк направив депутатське звернення Генпрокурору України Олександру Медведьку, Голові СБУ Володимиру Наливайченку і Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Раїсі Богатирьовій, в якому попросив внести протест на рішення Закарпатської обласної ради від 22.12.2009 р. про затвердження гімну Закарпатської області.

РНБО у своїй відповіді від 18.01.2010 р. відзначила, що згадане рішення Закарпатської облради не було опубліковано. Разом з тим, Президія Закарпатської облради ухвалила повторно розглянути питання про затвердження гімну області на сесії ради у зв’язку з потребою додаткового вивчення правомірності рішення.

Саме завдяки втручанню Народного Руху України та особисто Голови НРУ Бориса Тарасюка провокативне рішення Закарпатської облради не набрало чинності.

Народний Рух України послідовно займає позицію в питанні "русинства". Зокрема, раніше Борис Тарасюк направив депутатський запит у зв´язку з проведенням двох з´їздів т.зв. "Європейського конгресу подкарпатських русинів", а також його рішенням про "провозглашеніє возсозданія русинськой государственности".

Рух і надалі буде уважно слідкувати за перебігом подій на Закарпатті та не дозволить будь-кому створювати загрозу територіальній цілісності України та сприяти розпалюванню міжнаціональної ворожнечі.

26 січня 2010р.

Теги: Народний Рух України, НРУ, гімн, русини

Коментарі

местный 29.01.2010 / 18:12:00
да не парьтесь вы насчет гимна области - при новом президенте Янеке гимном Украины станет "Мурка", а гимнами областей - её вариации.

KK 28.01.2010 / 01:04:00
Якщо 'русский' гімн був правільно приннятим, то чому це рішення не було опубліковано? Тому що ті члени облради які це рішення приймали є, і були боягузами! Рада національної безпеки і оборони України дала правильну відповідь на депутатське звернення.

Я русин..... 27.01.2010 / 17:48:00
http://rutube.ru/tracks/1725606.html?v=a7be9389b1e2a714178569bee426d0a9

524 26.01.2010 / 20:55:00
Не варто заспокоюватися доти, поки це ганебне рішення облради не буде офіційно скасоване!

НОВИНИ: Політика

23:44
/ 1
Академік Микола Мушинка про політичне русинство
16:35
/ 7
Суд арештував майно депутата Ужгородської міськради від ОПЗЖ Маєрчика
17:34
/ 10
АРМА відмовилося підписати протокол про резонансний продаж 460 га на полонині Боржава Каськіву-Льовочкіну
21:10
/ 4
Пол Магочі не вірить у перспективи "русинської" мови
16:47
/ 15
Депутата Ужгородської міськради Маєрчика взяли під варту з можливістю застави понад 11,5 млн грн
20:59
/ 6
Обрання запобіжного заходу депутату Маєрчику перенесли: захист не встиг прочитати 10 сторінок
20:40
/ 4
Hromadske дослідило "дитячі" статки "підозрілого" нардепа Лаби, а журналістка Мудра зробила "вітропарківські" акценти Відео новина
19:09
/ 6
726 000 грн з 33-мільйонної суми застави за Тимошенко вніс підприємець з Хустського району
15:15
/ 11
Екснардеп "Партії регіонів" і колишній мер Берегова Гайдош отримав бронь у водоканалі та втік в ЄС
22:47
/ 3
16 млн грн застави за нардепа із Закарпаття Михайла Лабу внесла фірма ексзаступника прокурора Київщини
20:06
/ 20
АРМА продало Льовочкіну 460 гектарів раніше вкраденої ним з Каськівим землі на полонині Боржава по 2 тис. грн за сотку
15:33
Апеляційний суд дозволив "закарпатцю-держзраднику" Шуфричу вийти під заставу в понад 33 млн грн
15:59
/ 3
Чи був москвофіл Адольф Добрянський прибічником русинського сепаратизму?
10:19
/ 18
САП та НАБУ повідомили про підозру 5 нардепам, зокрема закарпатцю Лабі, через хабарі за голосування у парламенті
18:55
Церковнослов’янська мова в УПЦ МП. Що не так?
09:34
/ 11
Заступницею мера Ужгорода призначили ексначальницю податкової Марію Бадиду
16:33
/ 4
Справа про кнопкодавство Поляка: суд готується до допиту нардепа Фото новина
11:04
/ 8
Родина закарпатського нардепа Івана Крулька будувала елітні готелі з бізнесменом-втікачем Комарницьким Відео новина
09:14
/ 17
Заступник керуючого справами Закарпатської облради Гайдук розповів НАЗК, що отримав у спадок від діда 300 тис. євро
15:45
Українська письмова мова на Закарпатті у кінці ХІХ – поч. ХХ століття. Поворот до народовства
14:55
/ 3
Чи був Євген Фенцик прибічником неорусинів?
20:38
Україна звернеться до європейських регуляторів через блокування українських, зокрема закарпатських, ЗМІ в угорщині
10:30
В МЗС відреагували на заборону Угорщиною низки українських, зокрема закарпатських, медіа
23:46
Україна виконала своє "домашнє завдання" щодо нацменшин - єврокомісарка
17:57
/ 9
Після путінської росії "Закарпаття онлайн" заборонили в орбанівській угорщині
» Всі новини