Олег Гаваші: "2010 рік для Закарпаття буде нелегким"

Голова Закарпатської ОДА про не прийнятий на наступний рік держбюджет

Олег Гаваші: "2010 рік для Закарпаття буде нелегким"

2009 рік добігає кінця, а держава досі без бюджету. Відтак 2010 рік, найімовірніше, область зустріне без головного фінансового документу. Що робити і як така ситуація позначиться на життєдіяльності нашого краю, журналісти запитали у голови облдержадміністрації Олега Гаваші.
   
– На 1 грудня мав би бути прийнятий Державний бюджет на 2010 рік. Як відомо, Верховна Рада України його не ратифікувала і відправила на доопрацювання. На сьогодні  Держбюджету на 2010 рік немає. Відтак ми не маємо можливості прийняти бюджети місцеві. А це означає, що область важко розпочне наступний рік – із фінансуванням тільки 1/12 частини від бюджету цьогорічного. Не зможемо проводити капітальні видатки.

У нас були великі плани на цей рік. До завершення (здачі в експлуатацію) підходили такі об’єкти, як хірургічний корпус обласної клінічної  лікарні, школи у Дротинцях Виноградівського району, Сокирниці Хустського району, Новоселиці на Тячівщині. На жаль, до кінця не можемо завершити їхнє будівництво. Одна з причин – взагалі не проводиться  фінансування через казначейство. По області платіжних доручень, що знаходяться у відділеннях казначейства, назбиралось на 60 млн. гривень (з них 40 млн. грн. – по державному бюджету, 20 млн. грн. – по місцевим). Близько 20 мільйонів – це доручення, термін проплати яких протерміновано більш як 10 днів. А це означає, що не можемо виділити кошти на паливно-мастильні матеріали, які необхідні для спецтранспорту медичних закладів, пожежної охорони тощо. Це і гроші, які планували спрямувати на придбання подарунків для вихованців дитячих будинків сімейного типу, шкіл-інтернатів. Це і питання завершення тих об’єктів, які я згадував. Цьогоріч дуже багато було планів, чимало зроблено. Але, чесно кажучи, не очікував, що буде така ситуація із фінансуванням наприкінці року. Коли треба оперативно вирішувати ці питання, Кабмін їх не вирішує. На жаль, нема бачення, що наступний рік буде кращим, – державний бюджет не прийнято.

21 грудня 2009р.

Теги: Гаваші, бюджет, фінансування

НОВИНИ: Соціо

18:14
ДТП на Львівщині забрала життя закарпатського військового Фото новина
17:21
На Закарпатті засудили чоловіка за зґвалтування 12-річної падчерки
16:08
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із Дніпропетровщини Фото новина
15:04
У ДТП на Львівщині загинув 44-річний водій із Закарпаття Фото новина
14:15
В Ужгороді народилася перша дитина завдяки програмі безоплатного лікування безпліддя
12:59
На Хустщині затримали наркоторговця під час збуту психотропів Фото новина
11:11
На Берегівщині вночі палав житловий будинок Фото новина
09:54
/ 1
«Кримінальний авторитет» із Сваляви координував незаконне переправлення чоловіків через кордон Фото новина
08:46
У Мукачеві пацієнтам із катарактою безкоштовно встановлюватимуть штучні кришталики
18:15
На Закарпатті судитимуть чоловіка за контрабанду електронних сигарет Фото новина
17:00
На Закарпатті сім’я військового постраждала від шахраїв Фото новина
15:18
/ 3
У селі Липча біля храму залишили новонародженого хлопчика Фото новина
14:17
/ 3
В Ужгороді поліція розслідує пожежу в міській лікарні, де загинув пацієнт Фото новина
13:07
На Закарпатті за тиждень понад 3 тисячі хворих на грип та ГРВІ
11:11
На Мукачівщині взяли під варту підозрюваного у вбивстві знайомого Фото новина
08:55
На Мукачівщині запровадили безкоштовне “соціальне таксі” Фото новина
18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
17:03
/ 1
На Закарпатті відбувся восьмий традиційний Wine Run серед виноградників Фото новина
16:13
На Закарпатті затримали переправника під час отримання $3000 від «клієнта» Фото новина
13:58
Кардіохірурги Інституту Амосова обстежили дітей у Мукачеві Фото новина
12:52
На Виноградівщині проведуть безкоштовну вакцинацію тварин від сказу
11:53
На Закарпатті судитимуть «чорного археолога» за спробу продати унікальний скарб Фото новина
10:38
/ 1
Ужгородський замок презентував сучасний бренд Фото новина
09:39
На війні з рф поліг воїн із Нижніх Ремет - Михайло Попович Фото новина
08:42
На Говерлі травмувалася 18-річна туристка із Закарпаття Фото новина
» Всі новини