"Віртуальне життя" для закарпатців, або що таке соціальна мережа?

Студентка з Мукачева познайомилася зі своїм майбутнім нареченим з Сицилії в соціальній мережі Skype

"Віртуальне життя" для закарпатців, або що таке соціальна мережа?

Світова глобалізація не минає безслідно. Ми й не запримітили, як сучасні технології ввірвалися у наше життя. Сьогодні пересічна людина не уявляє свого існування без телебачення, мобільного зв’язку, Інтернету тощо. Та й що казати, коли звичайнісінький мобільний телефон став невід’ємною частиною нашого буття. Та час іде і все змінюється… Колись людина не знала більш приємного, аніж відпочинок на природі, в колі друзів. Тепер більшість віддає перевагу "віртуальному життю".

Чи уявляємо своє життя без Інтернету? Напевно, ні. І хоча Закарпаття не демонструє великої інтенсивності в користуванні "світовим павутинням", та все ж, воно стало невід’ємною частиною нас самих. Найбільш активними користувачами Інтернету є молодь. Кожен по-різному визначає у ньому свою мету перебування . Хтось намагається знайти роботу, хтось шукає необхідну інформацію, а декотрі обрали його як засіб комунікації, зв’язку з оточуючим світом за допомогою соціальної мережі.

Соціальні мережі, на кшталт – ВКонтакте, Мій світ, Однокласники, ЛайвДжорнал, Ютуб, Вікіпедія, Блоггер, Фейсбук –  стали дуже популярними як на заході, так і в країнах пострадянського простору. Зараз подібні мережі з’являються, мов гриби після дощу, – адже це ще й дуже прибутково. На думку заступника директора з досліджень та розвитку дослідницької компанії InMind Юлії Масієнко, більшість українських активних користувачів Інтернету має хоча б один обліковий запис у різних соціальних мережах. "Досі домінуючою причиною приєднання до мереж було спілкування з друзями та знайомими, а не реалізація певних професійних завдань", – каже Юлія.
 
Соціальні мережі "стали рідною домівкою" для мільйонів активних Інтернет-користувачів. Довірливі люди, без побоювань, дають інформацію про себе. В Росії, зокрема, навіть існує жарт, що соціальна мережа – це "радість для ФСБ". Та й не дивно! Адже дані, розміщені на сторінках їх "володарів", можуть стати в пригоді багатьом "шукачам швидкої наживи".

Що ж хоче знайти в соціальній мережі пересічний закарпатець? Переважна більшість людей просто бажає приємно провести час у цікавому спілкуванні з друзями, колегами по роботі, знайомими. Та для деяких соціальна мережа насправді стала сенсом життя. Багато хто просто не уявляє себе без спілкування в Інтернеті.

Так було і з студенткою Мукачівського державного університету Вікторією Бейреш (прізвище змінено – авт.), яка три роки тому познайомилась в соціальній мережі Skype зі своїм майбутнім нареченим. Як каже сама Віка, вона не шукала щастя знайти кохану людину через Інтернет, коли реєструвалась в соціальній мережі. Та, познайомившись із хлопцем з Сицилії, зрозуміла, він – її. "Ми спілкувались по шість-вісім годин на день, і якби не соціальна мережа,  думаю, що ми би не зустрілись", –  каже Вікторія.
На думку дівчини, підтримувати відносини, коли бачишся з коханою людиною раз на 4-6 місяців, дуже важко. Тому соціальну мережу вона вважає "справжнім дивом", яке покликане зближувати людей.

Та не всі отримують лише моральні дивіденди від перебування в мережевому просторі. Для багатьох – це просто нова бізнес-модель, яка може давати надприбутки. Реклама – лише одне з багатьох джерел доходів соціальних медіа. Окрім традиційної банерної реклами, на якій однокласники.ру заробили у першому кварталі 2008 року близько $3,3 млн, активно використовується контекстна та вузькотаргетована реклами. Скажімо, FaceBook на цих двох типах реклами отримав лише за 2007 рік $5-7 млн.  та $10-12 млн. доходу, відповідно. Для прикладу, для того, щоб зареєструватись в однокласниках.ру, необхідно заплатити 10 гривень. Та й більшість додаткових сервісів, які існують на таких сайтах, є платними. Тож варто чи ні витрачати кошти на це, –  вирішувати Вам.  

Українці активно долучаються до світового павутиння. У нас, за різними даними, найбільш популярними соціальними мережами є російсько- та україномовні Однокласники.ру, які налічують понад 1,3 млн. користувачів, ВКонтакте – 700 тис., Connect – 240 тис. та Tuse – 140 тис. Всі ці об’єкти зацікавлені в такому ринку, як український.  На думку директора з маркетингу Інтернет-компанії "МЕТА" Олексія Чуксина, в Росії соціальні мережі вже досягли насичення, а в Україні вони ще на етапі розвитку. Наша держава відстає від світових тенденцій, тому зростання популярності соціальних мереж спостерігатиметься у цьому та наступному роках.

Серед моїх знайомих, одногрупників, друзів є величезна частина тих, хто саме в віртуальній мережі знаходить спокій і душевне заспокоєння. Та не всі люди однакові, тому і думки в них різні. Для декого мережа стала "пристановищем", від якого не може відмовитись за будь-яких умов.

Довідка.

Соціальна мережа – це спільнота людей, об’єднаних однаковими інтересами, уподобаннями, або тих, в яких є інші причини для безпосереднього спілкування між собою. Сучасні Інтернет-сервіси забезпечують користувачів усіма можливими інструментами для спілкування один з одним – відео, чати, зображення, музика, блоги, форуми тощо. Для бізнесу ж соціальні мережі стали новим каналом комунікації із споживачем, інструментом дослідження уподобань аудиторії.

Перша соціальна мережа з'явилась в Інтернеті в 1995 році: американський сайт Classmates.com пропонував відшукати своїх однокласників, колег та друзів. Зараз у мережі Classmates.com зареєстровано більше 40 мільйонів активних користувачів з США та Канади.

Іван Гарагонич, для "Закарпаття online"
19 грудня 2009р.

Теги: соціальна мережа, Інтернет, сайт

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини