Антоніна Гончарова, студентка факультету міжнародних відносин ЗакДУ, яка рік навчалась в університеті США – одна з ініціаторів такого прямого спілкування. За допомогою доцента кафедри іноземних мов та перекладу факультету міжнародних відносин Світлани Мишко, а також викладачів Алли Ляшиної, Віти Руснак та Наталії Попович ця зустріч стала можливою і викликала резонанс щодо подальших перспектив налагодження контактів з університетом Суперіор.
У конференц-залі ЗакДУ працювали веб-камери, були встановлені монітори. Аналогічно була оснащена лекційна аудиторія в американській вищій школі. Спілкування велося англійською мовою.
Уже сам факт такої зустрічі налаштовував на цікавий діалог. І тема розмови була вибрана не випадково. Прийнята у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальна декларація прав людини стала відправним пунктом, джерелом права і методологічною базою для укладення численних міжнародних, регіональних конвенцій, пактів, декларацій з прав людини, створення відповідних контрольних органів та керівних інституцій. ЇЇ положення є в основі понад 80 міжнародних договорів і декларацій з прав людини, величезної кількості регіональних конвенцій з прав людини, національних законів про права людини і конституцій держав. Основні права і основоположні свободи внутрішньо властиві всім людям і в усіх країнах. Наскільки їх розуміє сучасне молоде покоління України та США – це було головною метою спілкування студентів двох вишів. Ключові питання діалогу: захищеність прав та свобод молоді, актуальні теми сучасності. Зокрема, з приходом нового президента США Барака Обами, стали відчутними позитивні зміни в житті американців та їх правововому захисті в умовах світової економічної кризи.
Професор американського вузу Докханчі Кхаліл (відомий як Хаджі) зі своїми студентами цікавилися предметними питаннями загальнодержавного значення - системою охорони здоров’я в Україні, свободою слова, правовим захистом меншин та іншими проблемами, з якими бореться наша держава на шляху демократизації. Також тема геополітичного розташування Закарпаття на кордоні чотирьох держав була розглянута у багатьох аспектах. І питання міграції, і проблема біженців, і законодавчі акти України на захист прав та інтересів меншин активно обговорювалися під час прямого діалогу. Як для українського Закарпаття, так і для американського штату Вісконсин ці проблеми є дуже актуальними.
Під кінець зустрічі представники обох вузів поділилися досвідом організації студентських активних заходів, які сприятимуть поширенню правової обізнаності з-поміж студентства та висловили спільну зацікавленість у подальших таких контактах.