Дерево прикрашали два дні. В понеділок зранку працівники комунального господарства ”Зелений Львів” вішали солом’яні обереги та гірлянди. У вівторок почепили золотисті та сріблясті кулі. За ялинку заплатили 3 тис. грн. На прикраси, ілюмінацію та охорону передбачено 112 тис. грн. У Львові планували встановити штучне дерево, але підрахували, що живе коштуватиме дешевше.
— Штучна ялинка обійдеться для міста приблизно у 300–350 тисяч гривень, — каже Валерій Самойленко, 42 роки, начальник відділу благоустрою міської ради. — А ще встановлення, ілюмінація та прикраси. Місто не має таких коштів. Крім того, ми мешкаємо біля Карпат, а не на Сході України, в нас немає дефіциту ялинок.
Жива ялина прикрашатиме і майдан Незалежності Рівного. 25-метрове дерево привезли з Костопільського лісництва. Лісовій красуні 88 років.
У середу встановили головну ялинку в Івано-Франківську. Її висота 25 м.
У Чернівці новорічне дерево привезуть у понеділок. 22-метрову пихту знайшли у Вижницькому держспецлісгоспі. За неї заплатили 3 тис. 800 грн. На оформлення та освітлення з міського бюджету виділять 150 тис. грн. Прикрашатимуть сріблястими та золотисто-білими іграшками.
Лучани вдруге святкуватимуть Новий рік біля трьох живих ялинок на майдані Театральний. Кожна по 11 м. Для них потрібно понад 3 тис. скляних кульок, гірлянди та дерев’яні обереги. На прикраси та освітлення виділили 150 тис. грн.
У Тернополі вперше встановлять штучну ялинку заввишки 19 м. Її виготовила місцева фірма ”Ялинки України”. Дерево обійшлося у 150 тис. грн.
— Фірма безкоштовно складатиме і розкладатиме дерево. Дає іграшки, освітлення, огорожу. І п’ять років гарантії, — каже 48-річний Олег Соколовський, начальник міського управління житлово-комунального господарства.
Останні два роки центральну ялинку для Тернополя зрізали у місті. Обирали високорослі дерева біля житлових будинків.
— Знайти підходяще для центрального майдану в лісах практично неможливо, — пояснює Соколовський. — Якщо є добрий під’їзд, то ялинка або крива, або однобока. А якщо дерево хороше, то під’їхати до нього неможливо. Нам радили замовляти смереку з Карпат, як інші міста роблять. Але з доставкою голе дерево обійшлося б у 50 тисяч гривень.
Ялинку прикрасять яскравими іграшками зі штучної шкіри та гірляндами.
— Фактично ми віддаємо рідному містові наш виріб за собівартістю, — каже виконавчий директор фірми-виробника Василь Огринович, 24 роки. — Штучне дерево практичніше. Воно ідеальної форми, не горить і може використовуватися кілька років. Кращого новорічного дерева на центральній площі не матиме жодне місто Західної України.
У мерії жартують, що ялину можна буде використати в господарстві і після гарантійного терміну. Її гілки, мовляв, знадобляться як йоржики для миття пляшок.
В Ужгороді на пл. Театральна незабаром встановлять 15-метровий металевий каркас, до якого кріпитимуть маленькі живі ялинки. Штучне дерево виготовили за 13 тис. грн три роки тому. На прикраси та обслуговування запланували витратити 150 тис. грн.
У всіх обласних центрах Західної України ялинки урочисто запалять 19 грудня.