Як повідомили "Закарпаття online" в управлінні інформації та зв’язків з громадськістю Закарпатської ОДА, не обійшли сторони тему минулорічного паводку. Для планових та аварійно-відновлювальних робіт минулого року по лінії Держводгоспу було використано 185,4 млн. гривень. Водниками було зведено 36,5 кілометра захисних дамб, 13,6 км берегоукріплень. Це дозволило надійно захистити від великої води 26 населених пунктів.
На початку цього року на протипаводкові заходи в області було виділено 37 мільйонів гривень. В липні фінансування програми збільшено на 127 мільйонів гривень. Таким чином в 2009 році на виконання протипаводкових заходів в Закарпатській області з державного бюджету передбачено виділити 164 мільйонів гривень. Освоївши ці кошти, на Закарпатті цьогоріч буде побудовано і введено в експлуатацію 25,4 км захисних дамб, 15,3 км берегоукріплень. Завдяки новим спорудам від ймовірних паводків буде захищено 23 населених пункти та 19,4 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь.
Як повідомив Олег Гаваші, в області з 2006 року реалізується Регіональна програма протипаводкового захисту, яка фінансується винятково за кошти місцевих бюджетів. До прикладу, у 2009 році за рахунок обласного бюджету передбачено виділити коштів в сумі 420 тис. грн. на берегоукріплювальні та руслорегулювальні роботи в Перечинському районі.
Василь Сташук та Олег Гаваші зійшлися на думці, що альтернативи протипаводкову захисту, який передбачає програма "Тиса", не має, тому її необхідно і надалі виконувати. Це підтверджено й під час минулорічного паводку, коли новозбудовані об’єкти вберегли тисячі осель закарпатців від стихії.