Слід сказати, що злодії цупили здебільшого дорогий крам на значні суми. Так, в одній з крамниць на Воловеччині зловмисники викрали тютюнові, кондитерські, м’ясні та алкогольні вироби на солідну суму. Згодом вони "наслідили" й у селі Кальник на Мукачівщині. Тут, зламавши навісний замок на металевій решітці, проникли в приміщення торгового закладу й забрали все, що потрапило їм під руку: продукти харчування, предмети побутової хімії і... дитячі підгузники. А в селі Сільце на Іршавщині зловмисникам навіть довелося проявити певну кмітливість, аби реалізувати свої злочинні плани. Вони розібрали дах господарського магазину, проникли в середину і забрали багато дорогого товару. Варто сказати, що в цей магазин злодії робили вилазки кілька разів.
Заяви про зухвалі крадіжки лягали на стіл працівників карного розшуку одна за одною. А винуватці, наче крізь землю провалилися. Оперативники припустили: тут орудує одна й та ж злодійська група. Про це красномовно свідчив насамперед "почерк" зухвальців. Невідомі зловмисники діяли під покровом глибокої ночі, вибирали найменш захищені торгові об’єкти. До того ж, розшуковики висунули версію, що зухвальці мають бути з автомашиною. Таку кількість викраденого в руках нелегко нести. Для затримання крадіїв створили пошукову групу з числа досвідчених оперативників. Щоправда, злодії діяли досить обережно. Після кожного нічного "вояжу" вони "залягали на дно". У місцях їх ймовірної появи правоохоронці вирішили розставити засідки. І ось черговий візит "непрошених гостей" до магазину провалився. Один з крадіїв потрапив у пастку. Його спільникам вдалося втекти.
Затриманим виявився житель с. Страбичево Мукачівського району, 31-річний Олександр. Під час особистого огляду молодика працівники карного розшуку вилучили у нього ще й марихуану. Виявляється, у криміналі Олександр -- не новачок. Свого часу він був судимий за крадіжки.
Як і припускали правоохоронці, на "діло" зловмисники щоразу їхали автомобілем. Оскільки Олександр добре знав злодійське ремесло, то він і відігравав у вилазках, так би мовити, першу скрипку. Зухвальці спершу ретельно вивчали об’єкт, котрий мали намір обікрасти. Під’їжджаючи до магазину, спільники "інструктували" Олександра: там слабка колодка на дверях, там можна виламати грати. А якщо грати та замок виявлялися непосильними, щоб їх відчинити, Олександр вдавався до інших методів: розбирав дах або розбивав стіну. Тим часом його приятелі стояли на варті, аби попередити про небезпеку. Весь крадений крам завантажували в машину. Самі ж супроводжували "трофей" попереду в іншому авто, про всяк випадок, якщо на дорозі стоятиме міліція. Крадені речі переховували на дачі. Щоразу для візиту в торговельні заклади міняли райони. Таким чином сподівалися збити правоохоронні органи з правильного шляху пошуків. За кілька місяців зловмисники встигли "наслідити" на Рахівщині, Воловеччині, Великоберезнянщині, Іршавщині, Мукачівщині. Але, як це і буває, після кількох вдалих, на їхню думку, вилазок, стали вважати себе невловимими. І прокололися. Наразі на рахунку Олександра та його спільників -- 18 крадіжок. Оперативники не виключають, що їх може бути значно більше. Поки що розшуковики встановлюють причетність цієї злодійської групи до інших аналогічних злочинів.
За цими фактами порушено кримінальну справу. Олександра заарештовано. Його спільники знаходяться в бігах, однак їх затримання -- це справа часу.