Реклама B3

У Карпатах браталися вільні люди з усього світу

Про цей фестиваль, якщо можна його так назвати, бо в звичні рамки заходу такого роду він ніяк не втискається - ні програмою (вільні майстер-класи, перформенси), ні тривалістю (діє цілий місяць), - я знав уже давно. Зацікавила мене "Рай дугою", хай як дивно, креативна людина аж із Москви, яка була заздалегідь у курсі майбутнього дійства на теренах Закарпаття. Що ж, міжнародний Шипіт без алкоголю, з вегетаріанським ухилом імпонував моєму літньо-відпочинковому настрою.

У Карпатах браталися вільні люди з усього світу

Ажіотаж внесли деякі аборигени (закарпатці) з чорним піаром вільного (позбавленого умовностей, стереотипів, агресії), природного існування. От­же, з некомерційного, по-­сімейному затишного дійства, де за головний пріоритет – людина на Землі без кордонів, в одній великій родині, без расового й національного приниження, більшість місцевих (а йдеться не тільки про лютянців) виділила лиш нудизм. Сумно, адже кому-кому як не закарпатцям найближчі по духу основи фестивалю: співіснування різних національностей, пізнання світу, шанування природи.

Абсолютна більшість на українській "євро рай дузі" – росіяни й російськомовні українці, хоча біблейська мовна вавилонськість відчутна на кожному кроці. На відміну від міфічного сюжету, на лютянсь­кій галявині об’єднувальним мовним чинником стала англійська: німці, бразильці, французи, чехи, угорці (перелік невичерпний) легко розмовляють цією світовою мовою. Дух братерства, взаємодопомоги, вітання приїжджих: велком ту гоум (ласкаво просимо додому) та доброго ранку (незалежно від добової години) створюють незабутні враження.

На фесті кількаразове колективне харчування, де всякого нагодують смачними й корисними стравами. Чайна, відкрита майже до самого ранку, не дасть змерзнути, частуючи гарячим напоєм.

Обмін культурними надбаннями різних народів взаємозбагачує. Я й досі ще не відійшов від захопливого ознайомлення наживо зі скандинавським дійством: дивовижним двометровим завдовжки багаттям у формі човна, де боки камінців оздоблені вікінзькими малюнками, піснями скальдів серед лісу, від яких мурашки по шкірі. Казки-побрехеньки північних гостей у національних стоях не залишили байдужими глядачів. А ще охочі могли скуштувати каші з яфинами та смачнючий незвичний гарячий напій зі смаком кориці й імбиру (своєрідний безалкогольний замінник глінтвейну).

Пізнавальною для мене особисто виявилася восьмигодинна прогулянка з німцем на полонину Рівну та до лумшорських водоспадів. Висновок: треба вчити англійсь­ку, бо рівень моєї шкільно-університетської німецької, по­збавленої практики, бажає бути  кращим. Зате приємно було розуміти чехів, білорусів, угорців, коли вони спілкувалися по-своєму. Дійсно слушною є народна мудрість: скільки знаєш мов – стільки разів ти людина, у цьому ще раз переконуєшся на міжнародних злетах, мандрівках.

"Рай дуга" причаклувала до себе й майстер-класами: йоги, тантри, навчання основ гри на дивовижних народних інструментах, давати собі раду з фаєр-шоу, тибетськими практиками холотропного дихання – всього не перерахувати. Вдалося й мені організувати те, що я вмію найкраще, – літературні читання. На жаль, то була єдина ініціативна річ від пасивних господарів свята.

Сумно було покидати райський куточок, так мало побувши там, але буденні обов’язки вимагали моєї присутності в нашому маленькому (особливо після просторів Карпат) містечку.

Закриття фесту відбудеться 22-го! А наступна Рейнбов (з англійської – веселка. – Авт.) рада племені, засідаючи цілу добу у великому вігвамі, призначила в Молдові. Планую неодмінно завітати наступного року туди, адже щастя від вільного безтурбот­ного спілкування не зрівняти ні з чим.

Вік Коврей, "Старий Замок "Паланок"
20 серпня 2009р.

Теги: Карпати, фестиваль, "Рай дуга", Шипіт, піар, полонина Рівна, Люта

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Урзус 20.08.2009 / 16:11:00
Само собою, ми радісно віддали те, що нам було не треба, бо потягли зайве. Увесь мій месидж лише в тому, що хіппани охоче натоптали сала й риби, бо на "Райдузі" такого не дають, бо там царить дух вселенської любові та вегетаріянства. Це нагадало мені оповідання Чехова, де гостям на праведному обіді у вдовиці не наливали спиртного, але усі пійшли додому бухі, бо заздалегідь взяли із собою



Щодо травки, то, може, Ви й праві - не поділились, бо все викурили.



Національності ми не питали, а лише країни - РФ та Молдова.



Та усе нормально, аноніме - просто, як представник іншої культури, я по доброму прикалуюсь над укуреними "дітями квітів" :)

*** 20.08.2009 / 13:46:00
Урзус, ви смішні) Припустіть на хвилинку, що раз вони, судячи з поведінки, були під впливом травки, то її вже могло б і не залишитися))



Не вагаючись стоптали? Без вашої згоди? Чи ви з ними радісно поділилися, бо й так не треба було?



І питання: Якої національності були ці 6-8 хіпарів? Бо якось дивно виходить - вони приїхали на Радугу пожерти смачно...

Урзус 20.08.2009 / 11:44:00
Був у неділю з друзями на полонині Руні, біля колишньої РЛС. Ввечері підійшли до нас 6 чи 8 хіппанів з Лютої, і не вагаючись, зтоптали усі наші запаси харчів, які, на їх щастя, нам виявились зайвими.

Топтали й сало, й рибу (м"яса теж хотіли, але ми його раніше ум"яли). Жалілись, що у таборі їх годують "вареними портянками". Подакували вони нам, але травкою не поділились - хоча мали вдоста, судячи з їх поведінки.

Отакі вони, представники субсубкультур :)

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

00:00
ВРП звільнила хустського суддю Савицького і рахівського суддю Тулика
23:43
/ 2
Голова Закарпатського апеляційного суду Фазикош задекларувала $70 тис. готівкою, 3 млн грн у криптовалюті, новий будинок і внесок за квартиру з машиномісцем
23:23
В.о. начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області призначений Сергій Туренок Фото новина
17:26
/ 2
Закарпатця покарають за жорстоке поводження з конем на Буковелі Відео новина
15:14
За наслідками пожежі в будівлі колишнього ресторану "Лев" у Хусті рятувальникам вдалося відстояти 1-й поверх Фото новинаВідео новина
04:26
/ 7
У четвер колективу УСР в Закарпатській області представлять нового очільника – Тимура Квеквескірі Фото новина
02:33
На Закарпатті майже удвічі зросла захворюваність на гепатити, бо більше виявляють – ОВА
02:22
Новий КПП "Велика Паладь-Нодьгодош" на угорському кордоні відкриють 8 квітня
23:17
/ 1
У Перечині за 50 млн грн відремонтують школу для релокації ліцею з Краматорська Фото новина
20:13
ФОТОФАКТ. В Ужгородському замку оселилися сірі сови з совенятами
16:03
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді муніципальні автобуси прикрасили до "Сакура Фесту"
14:44
В Ужгороді вчасно врятували від вогню приватний будинок Фото новина
03:37
/ 5
Кулеметник "Абрамс"
21:48
/ 1
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 5
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
19:29
/ 1
Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі "Етнічний віночок у Закарпатті"
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 16
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 15
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
» Всі новини