Віктор Балога хоче об’єднати "Нашу Україну" з правими

Глава Секретаріату Президента Віктор Балога заявив, що партія Народний союз Наша Україна розглядає можливість об’єднання з низкою правих партій. Крім того, він сказав, що не виключає проведення дострокових парламентських виборів в Україні, а також прокоментував можливе переобрання київського мера.

Віктор Балога хоче об’єднати "Нашу Україну" з правими"Скажу чесно, я дуже активно провожу переговори із цього приводу. З Народним рухом України, з Українською народною партією, з Конгресом українських націоналістів, з "Собором", з "Порою"... Йдеться про об`єднання або в конфедерацію, або в єдину партію", - сказав Балога в інтерв’ю газеті "Коммерсант-Украина"..

"Поки що немає чітких рішень. У них проходять з’їзди, засідання, вони тільки визначають свої позиції. З термінами можливого об’єднання теж немає ясності. Це дуже невдячна робота", - додав він.

Балога нагадав, що після виборів 2002 року теж велися розмови про об’єднання правих партій в одну політичну силу, але тоді далі розмов справа не пішла. "Але я знаю, що рано чи пізно відбудеться партійна структуризація. Залишиться чотири-п`ять партій, які домінуватимуть", - упевнений він.

Говорячи про співпрацю з Блоком Юлії Тимошенко, Балога зазначив: "Ми співробітничаємо з "Батьківщиною", але сьогодні не ведемо ніяких переговорів про об’єднання".

ГОЛОВА НСНУ

Голова Секретаріату Президента Віктор Балога не має наміру балотуватися на посаду голови Ради Народного Союзу Наша Україна на наступному з’їзді партії: "Навіть гіпотетично ми цього не допускаємо. Балога не буде обраний головою партії на черговому з’їзді", - сказав він. За його словами, з’їзд розгляне будь-яку кандидатуру, "але останнє слово залишиться за Президентом", і його рішення "грунтуватиметься на його політичному досвіді і навіть, якоюсь мірою, інтуїції".

На запитання, хто може очолити Раду Нашої України, Балога відповів, що її члени можуть пропонувати лідерство в партії людям, які не є членами партії. "І я думаю, що буде не одна кандидатура. Пригадайте, на Раді партії було шість чи сім кандидатів на пост голови Ради. На з’їзді їх буде ще більше", - сказав він.

"Ніяких меж. Ніяких коридорів. Будь-яка кандидатура розглядатиметься, якщо її висуне і підтримає низова організація - і Юрій Луценко, і Роман Безсмертний, і Микола Катеринчук", - додав він.

Також відповідаючи на запитання, чи велися переговори із цього приводу з Луценко, він відповів: "Сьогодні ще рано говорити про те, чи готовий Луценко очолити Нашу Україну. Найближчі три місяці покажуть, наскільки можливий цей варіант".

Голова Ради НСНУ також повідомив, що керівництво Нашої України вже приступило до реформування партії. "Сформовано нову президію, обрано нове партійне керівництво... ". На думку Балоги, спочатку потрібно провести районні і обласні конференції по всій території України.

"На цих конференціях будуть обрані делегати з’їзду, який відбудеться в березні-квітні. А на з’їзді ми внесемо зміни в статут партії. Потрібно, щоб голову партії обирав з’їзд прямим таємним голосуванням, а не Рада партії, як це відбувається зараз. На з’їзді буде також обрано керівництво партії - Рада партії буде повністю оновлена", - сказав він.

ДОСТРОКОВІ ВИБОРИ

В своєму інтерв’ю Віктор Балога заявив, що не виключає проведення дострокових парламентських виборів в Україні. "Так, можливий і 2007, і 2008 роки. Якщо триватиме та конфронтація, те непорозуміння між гілками влади, яке є сьогодні, то можливі різні варіанти", - сказав, зокрема, глава Секретаріату.

Водночас, щодо якихось правових підстав для проведення дострокових виборів, Балога сказав, що на сьогодні він їх не бачить: "Сьогодні - ні, а завтра буде видно. Підстави можуть з’явитися... І, врешті-решт, не виключено, що ініціатива розпуску може виходити від самого парламенту".

Що стосується можливого переобрання київського мера, Балога зазначив:

"Поки що немає підстав для дострокових виборів мера! Підстава може бути лише одна - бажання діючого мера піти у відставку. Хто міг таке вигадати, що є підстави? Як тільки декілька бабусь вийдуть десь помахати червоною ганчіркою, так відразу треба міськраду розпускати і мера у відставку відправляти?".

На питання про збір підписів киян для проведення відповідного референдуму глава Секретаріату відзначив: "Референдум не має прямої дії. І на рівні міста ця норма теж існує. Це все пусті балачки, не більше того". Разом з тим він визнав, що ситуація в Київській міськраді "тривожна".

***

Як повідомлялося, 7 грудня з третьої спроби голосування главою ради Нашої України обраний Віктор Балога, а главою виконкому партії Роман Безсмертний. Таке рішення прийнято на засіданні Ради Нашої України.
"Мукачево.net" за матеріалами УНІАН, "Кореспондент".
18 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

03:21
ЦВК опрацювала 100% протоколів у 68-му окрузі - переміг Горват
19:31
/ 13
Москаль програв вибори до ВР на Луганщині "слузі народу"
18:14
/ 1
На Закарпатті члени ще чотирьох комісій переписували протоколи у приміщеннях ОВК, інші ДВК нервують у черзі
18:09
/ 14
Офіційні протоколи: Роберт Горват переміг Олександра Пекаря на виборах до Верховної Ради (ІНФОГРАФІКА)
17:00
/ 15
Вибори на Закарпатті: "Слуга народу", Горват, Балога, Лунченко, Петьовка і два під питанням
16:13
/ 35
"Слуга народу" визнала поразку в округах №68 і №69 на Закарпатті заявою про оскарження результатів
14:25
/ 4
Протоколи з мокрими печатками ще з 25-ти дільниць очікують в окружній виборчій комісії №69 з центром у Мукачеві
13:21
/ 3
У Мукачеві привозять протоколи у відкритих пакетах, деякі ДВК, ймовірно, вносять до протоколів неправомірні зміни
10:53
/ 4
У Хусті кілька ДВК корегували протоколи у приміщенні окружної комісії, а члени однієї ДВК взяли з собою печатку
09:19
/ 4
Попередньо на виборах лідерами у Берегові є "Слуга народу" та Брензович
08:11
/ 9
За результатами ЦВК на Закарпатті лідирують "Слуга народу", Лунченко і Петьовка
02:23
/ 8
Р.Горват став переможцем виборів по 68-му виборчому округу - штаб
23:14
Явка виборців на Закарпатті станом на 20.00 сягла 41,15%
19:41
/ 3
У Середньому на Ужгородщині "мінували" дільницю
19:26
/ 7
На 71 окрузі за мажоритарника пачками вкинули бюлетні
18:04
/ 2
З врахуванням даних всіх округів на 16.00 явка виборців на Закарпатті сягла 30.05%
16:59
/ 10
Активність виборців на Закарпатті на 16-у годину склала всього 21,82%
16:01
215 виборців Ужгородського СІЗО змогли проголосувати тільки за партійним списком
13:29
/ 5
Явка виборців на Закарпатті - найнижча в Україні
13:15
/ 6
В Ужгороді, у штабі кандидата повідомили про підкуп виборців
13:11
/ 1
На виборчій дільниці на Хустщині у жінки вилучили списки, підозрюють підкуп виборців
10:40
Усі виборчі дільниці на Закарпатті відкрилися вчасно і без порушень
10:28
/ 4
Поліція розпочала кримінальне провадження щодо можливого підкупу виборців в Чопі
01:21
/ 8
Активісти опублікували списки підкупу за Андріїва в Чопі і відео розмови з "купленим" виборцем (ДОКУМЕНТИ)
19:45
/ 13
МЗС України: Угорщина намагається створити на Закарпатті анклав
» Всі новини