Цього року фестиваль відвідало понад 70 тисяч людей, і вже вкотре, місцеве українське самоврядування відіграло важливу роль. На сцені виступали танцювальний колектив "Турянська Долина" та "Веселі Гуцули", капела бандуристів "Ягілка", оркестр "Інтеграл" та жіночий хор "Берегиня". Та найбільшого успіху здобув Карпатський Державний Національний Ансамбль який 25-го липня виступив на центральній площі Ваца перед багатотисячною публікою. Весь концерт, який тривав понад годину, супроводжувався гучними оплесками. Жива музика, багаті кольорами українські костюми та українські танці заворожили публіку.
А 3-го жовтня цього року Карпатський Державний Національний Ансамбль знову відвідає Вац вже з розширеною програмою.
читач 2009-08-08 / 13:22:00
Дуже шкода, що про таку подію пише некваліфікований і недобросовісний автор, ім'я (або джерело) якого чомусь під матеріалом не вказується (сором'язливо замовчується). Не торкаючись граматичних і стилістичних помилок, слід звернути увагу хоча б на наступні фактологічні перекручення. У тексті йдеться "Цього року фестиваль відвідало понад 70 тисяч людей, і вже вкотре, місцеве українське самоврядування відіграло важливу роль. На сцені виступали танцювальний колектив "Турянська Долина" та "Веселі Гуцули", капела бандуристів "Ягілка", оркестр "Інтеграл" та жіночий хор "Берегиня". Та найбільшого успіху здобув Карпатський Державний Національний Ансамбль який 25-го липня виступив на центральній площі Ваца перед багатотисячною публікою".
По-перше, не відомою є для читача заслуга місцевого українського самоврядування: у тому заслуга, що цьогорічний фестиваль зібрав 70 тисяч людей чи в тому, що запросив на нього художні колективи з України? По-друге, з контексту випливає, що "танцювальний колектив "Турянська Долина" та "Веселі Гуцули", капела бандуристів "Ягілка", оркестр "Інтеграл" та жіночий хор "Берегиня" виступали на цьогорічному фестивалі. Насправді ж, вони виступали у Ваці в попередні роки, і не лише на фестивалях. По-третє, що це за "Карпатський Державний Національний Ансамбль" - ніде його не знайти у світі, бо виступала, і про це свідчать фото, група Державного Заслуженого Закарпатського народного хору.
Цікаво б дізнатися, які українські полотна (художні?), "представляв" (може експонував) Олександр Гембік, які і чиї "вироби ручних робіт" (декоративно-прикладного мистецтва чи якісь інші) української меншини. Святкування почалися 23 липня" - так це святкування чи фестиваль? А фестиваль вже завершився чи триває (доки?). Оперативності публікації не позаздриш - із запізненням на два тижні...