Про це нагадують нинішньому поколінню написи на трьох меморіальних дошках.
У церемонії відкриття пам’ятного знаку взяли участь керівники місцевої влади, голова Закарпатської обласної ради і Ради Карпатського Єврорегіону Михайло Кічковський, директор Інституту та музею військової історії Міністерства оборони (МО) Угорщини Йожеф Голло, депутат угорського парламенту Марія Войнек, представники українського і польського посольств у Будапешті, Генеральний консул України в Ніредьгазі Іван Іванчо.
Відкриваючи церемонію, мер м. Ніртелек Ласло Молнар підкреслив: "Цей меморіальний знак - не лише пам'ять, але й застереження: такі сумні події не повинні повторитися".
Історичним моментом, важливою дипломатичною подією назвав Йожеф Голло відкриття меморіальних знаків за участі угорців, українців, поляків, які спільно вшановують пам''ять колишніх утриманців табору. „Хто неспроможний пам''ятати про минуле, той приречений на те, щоб його повторити. Ми не хочемо повторювати минуле”, підкреслив керівник установи МО Угорщини. Михайло Кічковський, звертаючись до присутніх щиро подякував ініціаторам і творцям цього пам’ятного знаку. Адже він відновляє історичні події, які ми повинні знати і пам’ятати.
Далі Михайло Михайлович наголосив, що: "Відкриття цього пам’ятного знаку - є однією з добрих ознак динамічного розвитку українсько-угорських міждержавних відносин. У цьому аспекті особливо важливе значення має взаємна повага до минулого, давньої і новітньої історії двох народів. Адже сторінки історії – то кардіограма прожитого нашими попередниками, батьками у драматичних умовах минулих епох і, зокрема грозяного двадцятого століття".
Михайло Кічковський відмітив також, що: "Ця акція стала однією з невід’ємних важливих ланок відзначення у 2009 році на Закарпатті, по всій Україні на вседержавному рівні 70-річчя Карпатської України, як одного із важливих етапів історії українського державотворення. І відкриття пам’ятної дошки, присвяченої героям карпатської України - це ще один яскравий приклад взаємоповаги, взаєморозуміння і добросусідських відносин двох народів – українського і угорського, які на принципах демократії, європейської співдружності активно розвивають співробітництво, як в галузях економіки, так у сферах освіти, культури, духовності".
Вдячність за встановлення пам''ятного знаку висловили представник посольства Польщі в Будапешті Анджей Каліновські та керівник єврейської громади м. Ніредьгаза Габор Кертийс.
Після урочистого відкриття меморіальних дощок представники історичних релігійних конфесій освятили їх. До пам''ятного місця покладено вінки, від Посольства України в Угорській Республіці, Консульства України у Ніредьгазі, Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації, національно-культурних товариств, громадськості.