В Ужгороді відбулася колегія Закарпатського обласного центру зайнятості

Людина, набувши статусу безробітного, часом губиться, не знає з чого почати нове життя. Подеколи вважають таку ситуацію безнадійною. Проте цілеспрямовані не падають духом і звертаються до центру зайнятості. З початку року, приміром, за його сприяння роботу отримали понад 9800 незайнятих осіб, професійне навчання проходило 2128 безробітних, брали участь в оплачуваних громадських роботах 1963 безробітні.

В Ужгороді відбулася колегія Закарпатського обласного центру зайнятості

Конкурентоспроможність громадян на ринку праці є однією з умов підвищення рівня зайнятості населення, подолання дисбалансу попиту й пропозиції робочої сили. Саме тому питання, віднесенні до стратегічних напрямів діяльності на служби зайнятості, були у центрі уваги чергового засідання колегії обласного центру зайнятості.

Цього разу на порядок денний колегії були винесенні питання результатів роботи обласної служби зайнятості у першому півріччі 2009 року та стан працевлаштування громадян: проблеми та шляхи поліпшення ситуації. Перший заступник директора обласного центру зайнятості З.І. Катрич зупинилася на реалізації основних пріоритетних напрямків роботи обласної служби зайнятості в умовах фінансово-економічної нестабільності. Зокрема акцентувалася увага на питаннях системної роботи щодо надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості, організації оплачуваних громадських робіт як за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, так і за рахунок коштів роботодавців, місцевих органів влади, своєчасного наповнення бюджету Фонду та впровадження системи подання звітності в електронному вигляді до органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відзначалося, що впродовж першого півріччя поточного року послугами центрів зайнятості скористалося 39,8 тисяч незайнятих громадян. Економічні негаразди, зумовлені економічною кризою, відзначилась спадом економічної активності та звуженням попиту на працю. У нинішньому році в банку даних обласної служби зайнятості було 7,9 тисяч вакансій менше, ніж в аналогічному році минулого року. Також на 6,9 тисяч менше зареєстровано вільних робочих місць.

Спостерігається значний спад на попит по деяких робітничих професіях, на які у попередні роки був великий попит. Приміром, якщо торік середньомісячна потреба у швачках складала 220 осіб, то вже у нинішньому році ця потреба склала 128 осіб. Аналогічні тенденції попиту відслідковуються на такі професії як складальник верхнього взуття, водій, продавець продовольчих товарів, верстатник деревообробних верстатів. Зменшилася потреба у працівниках державної служби - майже у три рази.

Найскладніша ситуація з наявності вільних робочих місць у порівнянні з минулим роком спостерігається у Рахівському (менше на 883 вакансії) Тячівському (670), Іршавському (642), Хустському (647) районах та м. Ужгороді (на 1721 вакансію менше) і Мукачево (на 736 менше).

Питома вага укомплектованих вакансій за направленням обласної служби зайнятості склала 67 відсотків. Найбільше укомплектовано вакансій в Іршавським, Виноградівським, Рахівським та Міжгірським районними центрами зайнятості. Гірше обстоять справи з цього питання в Ужгородському міську та районному центрах зайнятості.

На сьогодні відслідковується нелегальна робоча сила у фізичних осіб - роботодавців. Тобто, у роботодавців працює більше осіб, аніж зареєстровано договорів у центрі зайнятості між найманими працівниками та фізичними особами. Створеними робочими групами, які відвідали 96 роботодавців області, під час яких було виявлено близько 110 вільних робочих місць, вакантних посад. Під час відвідувань були також виявленні вакансії сезонного характеру в Ужгородському районі.

Гіршою залишається ситуація у гірських районах, де відбувається відтік інвесторів та зменшується кількість роботодавців. А ті вакансії, які є у роботодавців не укомплектовуються у силу небажання працювати.

Нелегкий період подолання наслідків фінансової кризи виявив пріоритетні стратегічні напрями розвитку ринку праці та трудових ресурсів. У контексті глобалізації світової економіки чітко визначаються вимоги до соціальних питань і роботодавців щодо ефективного використання трудових ресурсів на сучасному ринку праці детально проаналізовано на колегії у виступі заступника директора обласного центру зайнятості І.В.Голубки. Високий рівень кваліфікації робітничих кадрів уже давно став неодмінною умовою розвитку та успішної професійної реалізації особистості.

Окремий наголос зроблено на постійній увазі до проблем інвалідів. Їх працевлаштування на особливому контролі Міністра праці та соціальної політики України та Президента України. Зрозуміло, що для подальшого працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями потрібні не звичайні, а спеціалізовані робочі місця. Тут потрібна більш дієва і ефективна взаємодія державної служби зайнятості з Фондом інвалідів. Як відомо, нині напрацьовується модель організації надання послуг інвалідам усіма зацікавленими суб'єктами, її апробація відбувається на базі Київського міського та Чернігівського обласного центрів зайнятості.

Доповідач та виступаючі наголошували, щоб стати конкурентно спроможним на ринку праці, слід орієнтуватися не тільки на сьогоденний престиж окремих професій, а треба мати, як вважали старожили, добре ремесло. Важливо врахувати, що молодь починає своє трудове життя у складних умовах ринкової економіки, коли суспільство не може забезпечити всіх бажаючих роботою відповідно до їхньої освіти й запитів. Збільшується конкуренція, важче знайти роботу за фахом, І це зрозуміло, що з часом змінюється престижність професій, зростають вимоги до професійних вмінь претендентів на вакансії. Не таємниця, що все відбувається через невідповідність між набутими професіями та потребами ринку праці.

На завершення роботи колегії директор обласного центру зайнятості Ю.І.Фущич у заключному слові підбив підсумки роботи структурних підрозділів за перше півріччя нинішнього року та поставив завдання керівному складу обласної служби зайнятості щодо поліпшення надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості та визначив найактуальніші напрями роботи служби на наступний період.

За підсумками роботи колегії директором обласного центру зайнятості видано відповідне доручення.

Василь Гутник,
начальник відділу організаційної роботи, зв'язків з громадськістю та ЗМІ
обласного центру зайнятості

21 липня 2009р.

Теги: Ужгород, центр зайнятості, колегія, безробіття, праця, робота

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини