Якщо говорити мовою статистики, то наразі в області працює 531 дитячий заклад оздоровлення та відпочинку. Серед них 483 - табори з денним перебуванням, 16 - позаміських закладів відпочинку, 4 - профільні, З - наметові містечка, 2 - дитячі заклади санаторного типу та 22 - різнопрофільні (християнські, школи-інтернати). Якщо до кінця літа в області планується оздоровити 72306 дітей, то вже на середину сезону оздоровлено більше половини - 55676 юних закарпатців. Не залишилися цього року поза увагою й діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, безпритульні, діти з багатодітних сімей. Таких оздоровлено вже близько 16,5тисячі. Ще понад 9 тисяч тих, хто зміг відпочити в цьому році - талановиті та обдаровані діти.
Що стосується фінансування - адже у час кризи це питання особливо актуальне - то на проведення літньої оздоровчої кампанії заплановано використати 9587,1 тис. грн. з місцевих бюджетів та 2734,3 тис. грн. з позабюджетних коштів.
Як, на жаль, і слід було очікувати, невтішними результатами з оздоровлення дітей вкотре "порадував" нас Ужгород. Ще на початок сезону в обласному центрі було заплановано оздоровити зовсім невелику кількість дітей. Тож про недоліки кампанії варто було задуматися вже на самому її початку. Адже, якщо в селах ситуація ще може терпіти, то в місті - аж ніяк. Адже саме в містах діти на літніх канікулах зостаються найбільш недоглянутими. А звідси - і всі біди: пожежі, затоплення будинків, смерті на воді, на дорозі тощо. Отож, якщо в цілому по області наразі оздоровлено майже 35% з усієї кількості школярів, то в Ужгороді ця цифра становить тільки 16,7% (2292 дітей). Що свідчить про погану організацію літньої кампанії.
На жаль, не рідко під час оздоровчої кампанії виникають певні труднощі та проблеми. Цього року, за словами методиста управління освіти і науки ОДА Віри Євич, якихось явних проблем не було. Утім, підбивати підсумки можна буде тільки по завершенні оздоровчої кампанії.