Звісно, що небувалий попит породжує зростання цін. Отож не дивина, що одно- дводенне курчатко коштує нині п'ять гривень. "Цікаво, звідки такі ціни беруться, — сердиться пенсіонерка Ганна зі Страбичова. - На початку квітня курчат можна було придбати й по 3,50, нині вже на гривню п'ятдесят дорожче". "А ви чого дивуєтеся, у березні бензин коштував менше п'яти гривень за літр, сьогодні ж - сім, - пояснює свою бізнесову арифметику продавець. -У нас пташників катма, доводиться молодняк завозити із сусідніх областей, а це неабиякі витрати. Тому й дорого".
"Відколи поросята подорожчали, доводиться купувати тільки курчат, — скаржиться Марія Бідзіля з Іршавщини.
- Минулого року придбала і виростила вісім бройлерів. Трьох півнів зарубала, а от п'ять курочок неслися всю зиму, коли одне домашнє яйце коштувало на базарі по гривні. Тепер хоч і дорогі курчатка, але вже купила-м двадцять, бо це вигідно".
А й справді, як жити у селі без уже звичної домашньої птиці. На господарстві завше щось знайдеться, щоби прогодувати її, а кури себе окуплять сповна.
"А як вибирати курчат?" — питаю у зоотехніка Івана Стойки. - Якогось особливого секрету немає, але треба звертати увагу, щоб молодняк у жодному разі не був кволим, а навпаки - активним. Бажано придбати їм спеціальні біологічні добавки, які продаються у кожній ветеринарній аптеці. У перші дні життя не давати їм сиру воду, а тільки кип'ячену, а ще краще — парене молоко. Годувати потрібно пшоном, кукурудзяною крупою, або ж добре посіченою гречкою. ГодитьсяЛ варене круте яйце. Не слід забувати, що маленькі курчатка не переносять холодів..Коли надворі температура опускається, або ж стоїть дощова погода, потрібно подбати про їх зігрівання, — радить І. Стойка.
Вигідно для селян утримувати й бойлерів-качок та гусей, особливо в тих населених пунктах, де є річка чи хоч якась відойма. А ще краще, якщо в селі є спеціально відведені місця для їх випасання. Приміром, на Мукачівщині у таких селах, як Страбичово, Горонда, Жнятино, Дерцен, Форнош місцеві ґазди утримують гусей і качок десятками. З ними не так уже й багато клопоту, а ось віддача - чимала. "Гусей та качок тримали- ще мої дід і баба, вирощували й батьки, не відстаю від них і я, — каже Тібор Нодь із Форноша. — У нас у селі є всі умови для їх розведення. Ціле літо вони пасуться і потребують мінімум кормів, а на зиму їх ріжемо. І тушонку маємо, і в морозильну камеру складаємо м'ясо. А крім того, ще й яке прекрасне пір'я на перини та подушки".
Єдина нинішня незручність для селян - неймовірно високі ціни на молодняк. Так, за маленьке гусеня на базарі просять 35 (!) гривень, а за каченя правлять - 18. Отак заплати за десяток гусенят три з половиною сотні гривень і бійся, щоб, не дай Боже, не загинули".
Та що поробиш — селяни самотужки якось намагаються звести кінці з кінцями.