Саме в цей день, на полі Берестецької битви, представники Закарпатських обласних організацій УНП та УНМ розгорнули найбільший у світі український стяг, вшановуючи козаків, що у ті важкі роки боролись за скинення іноземного ярма, за волю українського роботящого люду. Після демонстрації символу єднання його урочисто передано Волинській організації для продовження естафети всеукраїнської акції "Нас єднає рідний прапор".
Щороку у червні, аби вшанувати пам‘ять козаків, які загинули в битві з польськими поневолювачами, на поле Берестейської битви приїздять тисячі патріотів. Цього разу дійство розпочалося з літургії після якої відбулася Вселенська панахида.
Окрім цього, гості оглянули державний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви", що знаходиться на територій села Пляшева, Млинівського району Рівненської області. "Ми приїхали сюди віддати шану героїзму незламних українських козаків, бо у цій землі спочивають ті, чий подвиг є і буде прикладом для багатьох поколінь", - розповів заступник Голови УНМ Ігор Мельник.
Поле Берестецької битви — святе місце для кожного українця. Це куточок в нашій країні, де минуле видається таким близьким, тут жива історія Батьківщини, що турбує уяву і надихає, підтвердженням цього є віршовані рядки Миколи Яцишина:
ТАМ ПІД БЕРЕСТЕЧКОМ
Під Берестечком, де вітер прапор колише.
Козацькою кров’ю политі дерева і трави
- Могили мовчать.
В глибокій задумі схилившись,
Нащадки козацькі стоять.
Стояли, молились і Бога просили,
Щоб розуму, сили й наснаги їм дав.
Щоб славу козацьку вони не зронили,
Народу Вкраїни щоб волю і долю послав.