Ужгородська поліклініка: Хто краще діагностує, той краще лікує

На цьому стоїть адміністрація Ужгородської міської поліклініки. А тому, коли 2007 року заклад став самостійною юридичною особою, зробила акцент на забезпеченні діагностичного рівня.

Ужгородська поліклініка: Хто краще діагностує, той краще лікує

"Нині одного знання клініки замало для остаточної постановки діагнозу, — каже головний лікар Віра Качанова. — Допомогти йому покликані різного роду обстеження з використанням сучасної апаратури та новітніх методів дослідження".

Чи не найважливішою ланкою в цьому процесі є лабораторна діагностика. Тому першочергову увагу було звернуто саме на вдосконалення клініко-діагностичної служби, розширення її можливостей та технічне оснащення.

Усе почалося з капітального ремонту приміщення основного підрозділу при поліклініці №1.1 нині його персонал працює в сучасних комфортних умовах.

Наскільки вони змінилися, можна судити за фотографіями, зробленими до і після ремонту. Різниця разюча. Більше того, у складі оновленої лабораторії запрацював біохімічний відділ, потреба в якому з'явилася після реорганізації медичної служби міста. (Раніше такі дослідження проводилися централізовано в міській лікарні). Додалося й нове сучасне лабораторне обладнання: біохімічний аналізатор, 3 цифрові фото-електро калориметри, З бінокулярні мікроскопи, термостат для гемокоагуляції, 2 сухо-повітряні термостати, сушильна шафа, повітряний стерилізатор, З центрифуги, лабораторні терези — електронні, аналітичні та торсійні. На черзі отримання гематологічного аналізатора, який відчутно полегшить роботу та розширить діапазон досліджень. Тож нині лабораторія проводить дослідження майже в усіх напрямах.

Так, гематологічний відділ "оцінює" кров за 12 параметрами; загально-клінічний піддає аналізу, зокрема, сечу, мокротиння; імунологічний визначає групу крові, С-реактивний білок, ревматоїдний фактор, антистрептолізин; біохімічний проводить широкий спектр досліджень, включно з дослідженнями показників вуглеводного, білкового, ліпідного, пігментного обміну, а також дослідження системи гемостазу; бактеріологічний здійснює забір біоматеріалу для бактеріологічного дослідження. Такі самі відділи, крім біохімічного, працюють на базі поліклініки № 2, а в сімейній амбулаторії на вулиці Капушанській іь 2008 року — відділ гематології та клініки. Усі вони входять до складу клініко-діагностичної лабораторії, яку з 2007 року очолює лікар I категорії з 24-річним стажем роботи саме в лабораторії Маріанна Матій. Для повного спектру досліджень, за словами Маріанни Іллівни, бракує обладнання для визначення електролітного складу крові.

Водночас успішну роботу лабораторії забезпечують і кадри.

— У нас працюють висококваліфіковані лікарі-гематологи Віра Георгіївна Єпішева, Тетяна Георгіївна Сіладі та Ганна Петрівна Попович, старший лаборант Марія Михайлівна Науменко. Більшість лаборантів мають вищу біологічну освіту, є серед них молоді й дуже перспективні. Не можу не згадати про колишню очільницю лабораторії Агату Андріївну Сільвай, котра хоч і на пенсії, та досі вболіває за нас, — розповідає пані Маріанна. — Без перебільшення, усі вони справжні ентузіасти. Робота наша складна й дуже відповідальна — вд висновків, які ми надаємо, залежить увесь лікувальний процес. А ще небезпечна (працюємо ж із кров'ю, і щодня є загроза заразитися туберкульозом, гепатитом, СНІДом, різними інфекційними захворюваннями) та — чого гріха таїти — низькооплачувана. Зважаючи на це, мало хто виявляє бажання працювати тут. Кадрів відчутно бракує, до того ж із відкриттям біохімічного відділу роботи в нас додалося, а прийняти треба всіх, от і виникають черги, а з ними нерідко й нарікання пацієнтів. Та це не сміє позначатися на нашій роботи. До речі, її якість гарантую. Це підтверджують і результати контролю, який на загальноукраїнському рівні проводить лікарня "Охматдит", на обласному — уповноважений на це лікар ОКЛ. Крім того, раз на тиждень здійснюємо внутрішньола-бораторний контроль.

З лютого 2007 року в нашій поліклініці працює благодійний фонд "Діагностика" з метою акумулювання коштів від фізичних та юридичних осіб, зокрема громадян, котрі бажають зробити додаткові обстеження, й неужгородців. На ці кошти ми закуповуємо реактиви, якість яких відіграє визначальну роль в об'єктивності лабораторного дослідження. Тож ми вдячні людям, котрі роблять внески, за розуміння наших проблем і підтримку. Все це йде на користь справі покращення клініко-діагностичного процесу.

Олена Макара, Ужгород"
22 червня 2009р.

Теги: Ужгород, поліклініка, лікарі, діагностика, діагноз, лікування, пацієнти

НОВИНИ: Соціо

18:00
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини