"Нині одного знання клініки замало для остаточної постановки діагнозу, — каже головний лікар Віра Качанова. — Допомогти йому покликані різного роду обстеження з використанням сучасної апаратури та новітніх методів дослідження".
Чи не найважливішою ланкою в цьому процесі є лабораторна діагностика. Тому першочергову увагу було звернуто саме на вдосконалення клініко-діагностичної служби, розширення її можливостей та технічне оснащення.
Усе почалося з капітального ремонту приміщення основного підрозділу при поліклініці №1.1 нині його персонал працює в сучасних комфортних умовах.
Наскільки вони змінилися, можна судити за фотографіями, зробленими до і після ремонту. Різниця разюча. Більше того, у складі оновленої лабораторії запрацював біохімічний відділ, потреба в якому з'явилася після реорганізації медичної служби міста. (Раніше такі дослідження проводилися централізовано в міській лікарні). Додалося й нове сучасне лабораторне обладнання: біохімічний аналізатор, 3 цифрові фото-електро калориметри, З бінокулярні мікроскопи, термостат для гемокоагуляції, 2 сухо-повітряні термостати, сушильна шафа, повітряний стерилізатор, З центрифуги, лабораторні терези — електронні, аналітичні та торсійні. На черзі отримання гематологічного аналізатора, який відчутно полегшить роботу та розширить діапазон досліджень. Тож нині лабораторія проводить дослідження майже в усіх напрямах.
Так, гематологічний відділ "оцінює" кров за 12 параметрами; загально-клінічний піддає аналізу, зокрема, сечу, мокротиння; імунологічний визначає групу крові, С-реактивний білок, ревматоїдний фактор, антистрептолізин; біохімічний проводить широкий спектр досліджень, включно з дослідженнями показників вуглеводного, білкового, ліпідного, пігментного обміну, а також дослідження системи гемостазу; бактеріологічний здійснює забір біоматеріалу для бактеріологічного дослідження. Такі самі відділи, крім біохімічного, працюють на базі поліклініки № 2, а в сімейній амбулаторії на вулиці Капушанській іь 2008 року — відділ гематології та клініки. Усі вони входять до складу клініко-діагностичної лабораторії, яку з 2007 року очолює лікар I категорії з 24-річним стажем роботи саме в лабораторії Маріанна Матій. Для повного спектру досліджень, за словами Маріанни Іллівни, бракує обладнання для визначення електролітного складу крові.
Водночас успішну роботу лабораторії забезпечують і кадри.
— У нас працюють висококваліфіковані лікарі-гематологи Віра Георгіївна Єпішева, Тетяна Георгіївна Сіладі та Ганна Петрівна Попович, старший лаборант Марія Михайлівна Науменко. Більшість лаборантів мають вищу біологічну освіту, є серед них молоді й дуже перспективні. Не можу не згадати про колишню очільницю лабораторії Агату Андріївну Сільвай, котра хоч і на пенсії, та досі вболіває за нас, — розповідає пані Маріанна. — Без перебільшення, усі вони справжні ентузіасти. Робота наша складна й дуже відповідальна — вд висновків, які ми надаємо, залежить увесь лікувальний процес. А ще небезпечна (працюємо ж із кров'ю, і щодня є загроза заразитися туберкульозом, гепатитом, СНІДом, різними інфекційними захворюваннями) та — чого гріха таїти — низькооплачувана. Зважаючи на це, мало хто виявляє бажання працювати тут. Кадрів відчутно бракує, до того ж із відкриттям біохімічного відділу роботи в нас додалося, а прийняти треба всіх, от і виникають черги, а з ними нерідко й нарікання пацієнтів. Та це не сміє позначатися на нашій роботи. До речі, її якість гарантую. Це підтверджують і результати контролю, який на загальноукраїнському рівні проводить лікарня "Охматдит", на обласному — уповноважений на це лікар ОКЛ. Крім того, раз на тиждень здійснюємо внутрішньола-бораторний контроль.
З лютого 2007 року в нашій поліклініці працює благодійний фонд "Діагностика" з метою акумулювання коштів від фізичних та юридичних осіб, зокрема громадян, котрі бажають зробити додаткові обстеження, й неужгородців. На ці кошти ми закуповуємо реактиви, якість яких відіграє визначальну роль в об'єктивності лабораторного дослідження. Тож ми вдячні людям, котрі роблять внески, за розуміння наших проблем і підтримку. Все це йде на користь справі покращення клініко-діагностичного процесу.