– Питання про виділення приміщення для Центру словацької культури було вперше порушено у 1996 році під час засідання двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури. Остаточно про відкриття Центру української культури у словацькому місті Пряшів та Центру словацької культури в українському місті Ужгород було домовлено у ході двосторонньої зустрічі Президентів України Віктора Ющенка та Словацької Республіки Івана Гашпаровича, яка відбулася 14 січня минулого року на Закарпатті.
Було вирішено, що центр діятиме в Ужгороді на базі колишньої ЗОШ № 4. Саме в це приміщення буде переведена і спеціалізована загальноосвітня школа зі словацькою та українською мовами навчання № 21, поряд з якою працюватиме центр. Наприкінці січня 2008 року будівлю передали цьому навчальному закладу.
Облдержадміністрація добровільно взяла на себе зобов’язання взяти участь у фінансуванні робіт по реконструкції будівлі школи під Центр словацької культури. Не зволікаючи, обласна влада взялася за виконання доручення Президента: рішенням обласної ради від 12 січня 2008 року було внесено зміни до Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин. Депутати облради виділили на ремонт приміщення 1 мільйон гривень. Оскільки школа перебуває на балансі Ужгородської міської ради, тож її відділ капітального будівництва виступає замовником робіт і розпорядником коштів. Вже на кінець квітня минулого року всі кошти облдержадміністрація перевела на рахунки Ужгородської міськради. Крім того, минулого року для ЗОШ № 21 за обласні гроші було вже закуплено 11 комплектів шкільних меблів на 123 тисячі гривень, які наразі зберігаються на складі.
Цього року, згідно зі взятими зобов’язаннями, словацька сторона виділила на реконструкцію будівлі 200 тисяч євро.
24 квітня цього року сесією обласної ради знову виділено 1 мільйон гривень, з яких на рахунки міськради вже переказано 300 тисяч гривень. Решта коштів надходитимуть по мірі виконання робіт. А саме тут і починаються всі проблеми. Досі роботи по реконструкції будівлі ЗОШ № 4 проводились, як мокре горить. Минулого року влітку дах відкрили, а лише у осінньо-зимову негоду його закривали. Що робиться у будівлі і як освоюються кошти, міська рада не звітується перед облдержадміністрацією. То, питається, хто ж винний в цій ситуації? Облдержадміністрація всі свої зобов’язання виконує повністю – на сьогодні з обласного бюджету вже виділено два мільйони гривень, з яких профінансовано 1,3 мільйона. Що ж Ужгородська міська рада? Пан Ратушняк минулого року обіцяв мільйон гривень, а з міського бюджету виділили 538,9 тисячі гривень. Цього року – нуль цілих нуль десятих. Як-то кажуть, коментарі зайві…