Як уже повідомлялося, в неділю, на саму Трійцю, внаслідок шквального вітру, зливи та граду в Берегівському, Виноградівському, Іршавському районах та місті Берегово було завдано великої шкоди сільськогосподарським угіддям, приватним оселям та об’єктам комунальної сфери. Після вжиття першочергових заходів щодо відновлення роботи об’єктів життєзабезпечення в постраждалих районах було створено спеціальні комісії для визначення збитків, завданих негодою. Складено відповідні дефектні акти. За попередніми даними, збитки від стихії оцінюються в 11,4 мільйона, в тому числі по агропромисловому комплексі – 9,8 мільйона гривень.
Стихією було пошкоджено приватні будинки та об’єкти комунальної сфери. Так, у приватному житловому секторі на Берегівщині град завдав шкоди 414 будинкам, в яких основному пошкоджені дах та вікна. Стихія поруйнувала два дитсадки у селах Астей та Мочола, школу-дитсадок у селі Велика Бакта та будинок села-клуб в Астеї. За попередніми підрахунками, збитки, завдані бюджетним установам та житловому сектору, становлять понад мільйон гривень. В місті Берегові внаслідок стихії суттєвих пошкоджень завдано водоочисним спорудам ТзОВ "Водоканал Карпатвіз". Шкоди – майже на 100 тисяч гривень.
На території Виноградівського району теж пошкоджено будівлі: зокрема у селі Широке зруйновано покрівлі трьох приватних будинків, чим завдано збитків на суму понад 91 тисячу гривень. У селі Шаланки знищено 145 гектарів посівів сільськогосподарських угідь, збитки оцінюються в 413 тисяч гривень. В низці сіл Іршавського району град понищив городину у селянських господарствах.
Відновлювати пошкоджені будівлі треба терміново, тому Олег Гаваші у приміщенні Брегівської райдержадміністрації провів прийом громадян, в першу чергу малозабезпечених, чиї оселі постраждали внаслідок стихійного лиха. Загалом, 43 мешканців Берегівщини, які звернулися до керівника області, за рахунок обласної програми "Турбота" отримають допомогу – залежно від обсягів завданих збитків.
Після прийому відбулася нарада за участі керівників шести агропромислових підприємств району, які займаються виноградарством та овочівництвом. Йшлося про втрати, що їх зазнали аграрії, та про механізми компенсації збитків. Як повідомив голова Берегівської райдержадміністрації Володимир Трикур, в районі найбільше постраждав від негоди аграрний сектор, в першу чергу підприємства, які займаються виноградарством. Градом було понищено майже 570 гектарів виноградників, а також посіви зернових на площі 1260 гектарів, 84 гектари картоплі, 58 гектарів садів. За попередніми підрахунками, збитки, завдані сільському господарству Берегівщини, оцінюються в 7,8 мільйона гривень.
Олег Гаваші зазначив, що наразі на державному рівні не вирішено питання про компенсацію наслідків стихійного лиха, що сталося на Закарпатті 7 червня.
– На сьогодні комісіями проведені обстеження постраждалих об’єктів, сільськогосподарських угідь, складені відповідні акти, узагальнена інформація передана в міністерства – з надзвичайних ситуація та агропромислового розвитку, – зазначив керівник краю. – Облдержадміністрація звернулась листом до Прем’єр-міністра України щодо вирішення питання по відшкодуванню цих збитків. Область також буде ініціювати перед МінАПК питання щодо відшкодуванню збитків сільгоспвиробникам краю.
Окрім того, як повідомив голова облдержадміністрації, область взяла на себе зобов’язання коштом обласного та районного бюджетів відновити пошкоджені стихією установи бюджетної сфери. Так, з обласного бюджету виділено кошти на відновлення школи-дитсадка с. Велика Бакта та дитсадка у с. Мочола. До речі, прийнято рішення не тільки усунути пошкодження, завдані стихією Великобактянській школі-дитсадку, а й провести її капітальний ремонт. Тож частину коштів виділять і з районного бюджету, а ще понад сто тисяч – вишуковуватимуть в обласному бюджеті. За рахунок районного бюджету планується відновити пошкоджені стихією дитсадок та Будинок села-клуб у Астеї.