Голова Закарпатської ОДА вирішував, як допомогти постраждалим від буревію на Берегівщині (ФОТО)

Цього вівторка, 16 червня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші побував на Берегівщині, яка найбільше постраждала від стихії, що сталася в краї 7 червня. Керівник краю провів прийом громадян, після чого відбулася нарада з питань ліквідації наслідків стихійного лиха та відшкодування завданих збитків за участі голови райдержадміністрації Володимира Трикура та представників агропромислових підприємств району.

Голова Закарпатської ОДА вирішував, як допомогти постраждалим від буревію на Берегівщині (ФОТО)

Як уже повідомлялося, в неділю, на саму Трійцю, внаслідок шквального вітру, зливи та граду в Берегівському, Виноградівському, Іршавському районах та місті Берегово було завдано великої шкоди сільськогосподарським угіддям, приватним оселям та об’єктам комунальної сфери. Після вжиття першочергових заходів щодо відновлення роботи об’єктів життєзабезпечення в постраждалих районах було створено спеціальні комісії для визначення збитків, завданих негодою. Складено відповідні дефектні акти. За попередніми даними, збитки від стихії оцінюються в 11,4 мільйона, в тому числі по агропромисловому комплексі – 9,8 мільйона гривень.

Стихією було пошкоджено приватні будинки та об’єкти комунальної сфери. Так, у приватному житловому секторі на Берегівщині град завдав шкоди 414 будинкам, в яких основному  пошкоджені дах та вікна. Стихія поруйнувала два дитсадки у селах Астей та Мочола, школу-дитсадок у селі Велика Бакта та будинок села-клуб в Астеї. За попередніми підрахунками, збитки, завдані бюджетним установам та житловому сектору, становлять понад мільйон гривень. В місті Берегові внаслідок стихії суттєвих пошкоджень завдано водоочисним спорудам ТзОВ "Водоканал Карпатвіз".  Шкоди – майже на 100 тисяч гривень.

На території Виноградівського району теж пошкоджено будівлі: зокрема у селі Широке зруйновано покрівлі трьох приватних будинків, чим завдано збитків на суму понад 91 тисячу гривень. У селі Шаланки знищено 145 гектарів посівів сільськогосподарських угідь, збитки оцінюються в 413 тисяч гривень. В низці сіл Іршавського району град понищив городину у селянських господарствах.

Відновлювати пошкоджені будівлі треба терміново, тому Олег Гаваші у приміщенні Брегівської райдержадміністрації провів прийом громадян, в першу чергу малозабезпечених, чиї оселі постраждали внаслідок стихійного лиха. Загалом, 43 мешканців Берегівщини, які звернулися до керівника області, за рахунок обласної програми "Турбота" отримають допомогу – залежно від обсягів завданих збитків.

Після прийому відбулася нарада за участі керівників шести агропромислових підприємств району, які займаються виноградарством та овочівництвом. Йшлося про втрати, що їх зазнали аграрії, та про механізми компенсації збитків. Як повідомив голова Берегівської райдержадміністрації Володимир Трикур, в районі найбільше постраждав від негоди аграрний сектор, в першу чергу підприємства, які займаються виноградарством. Градом було понищено майже 570 гектарів виноградників, а також посіви зернових на площі 1260 гектарів, 84 гектари картоплі, 58 гектарів садів. За попередніми підрахунками, збитки, завдані сільському господарству Берегівщини, оцінюються в 7,8 мільйона гривень. 

Олег Гаваші зазначив, що наразі на державному рівні не вирішено питання про компенсацію наслідків стихійного лиха, що сталося на Закарпатті 7 червня.

як допомогти постраждалим від буревію на Берегівщині– На сьогодні комісіями проведені обстеження постраждалих об’єктів, сільськогосподарських угідь, складені відповідні акти, узагальнена інформація передана в міністерства – з надзвичайних ситуація та агропромислового розвитку, – зазначив керівник краю. – Облдержадміністрація звернулась листом до Прем’єр-міністра України щодо вирішення питання по відшкодуванню цих збитків. Область також буде ініціювати перед МінАПК питання щодо відшкодуванню збитків сільгоспвиробникам краю.

Окрім того, як повідомив голова облдержадміністрації, область взяла на себе зобов’язання коштом обласного та районного бюджетів відновити пошкоджені стихією установи бюджетної сфери. Так, з обласного бюджету виділено кошти на відновлення школи-дитсадка с. Велика Бакта та дитсадка у с. Мочола. До речі, прийнято рішення не тільки усунути пошкодження, завдані стихією Великобактянській школі-дитсадку, а й провести її капітальний ремонт. Тож частину коштів виділять і з районного бюджету, а ще понад сто тисяч – вишуковуватимуть в обласному бюджеті. За рахунок районного бюджету планується відновити пошкоджені стихією дитсадок та Будинок села-клуб у Астеї.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 червня 2009р.

Теги: Берегівщина, Астей, буревій, збитки, відновлення, допомога, влада, голова ОДА, Олег Гаваші, фото

НОВИНИ: Соціо

03:17
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 3
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 2
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 6
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
» Всі новини