Ціни на газ для населення підвищать з 1 січня 2010 року

НАК "Нафтогаз України" пропонує підвищити ціни на газ для населення з 1 січня 2010 року, встановивши їх на економічно обгрунтованому рівні. Про це сказано в листі голови Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) Валерія КАЛЬЧЕНКА на ім`я міністра палива й енергетики України Юрія ПРОДАНА, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

Ціни на газ для населення підвищать з 1 січня 2010 року

Згідно з документом, НКРЕ згодна з даною пропозицією НАК і пропонує почати процес розрахунку нових цін і підготовку проекту відповідного нормативного акту з липня ц.р.

Водночас НКРЕ нагадала, що після останнього підвищення ціни на газ для населення на 35% в грудні 2008 року за встановленої середньозваженої ціни газу для цієї категорії споживачів у 622,46 грн. за тис. кубометрів нерозподілена тарифна виручка НАК "Нафтогаз України" (без урахування витрат на закупівлю, реалізацію і зберігання газу для потреб населення) становила 129,28 грн. на тис. кубометрів.

"Таким чином, встановлення НКРЕ з 1 грудня 2008 року нових рівнів роздрібних цін на природний газ для потреб населення вже створило додаткове джерело для компенсації НАК "Нафтогаз України" недоотриманих грошових коштів, а також повернення кредитів іноземних банків, що створило умови для фінансової стабільності компанії за рахунок збільшення її доходів", – відзначив у листі В.КАЛЬЧЕНКО.

Крім того, зважаючи на погіршення фінансового становища газовидобувних компаній (ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз" і ВАТ "Укрнафта") і згортання ними геологорозвідувальних і бурильних робіт НКРЕ вважає за доцільне при підвищенні цін на газ для населення одночасно підвищити ціни на газ власного видобутку.

Відповідно до проведеного НКРЕ аналізу, рівень рентабельності ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз" і ВАТ "Укрнафта" з видобутку природного газу за перший квартал 2009 року становив від 0,4 до 2%, тоді як минулого року цей показник становив близько 7%.

"Вказаний рівень рентабельності і капітальних вкладень у видобуток природного газу не тільки не дає можливості нарощувати обсяги власного видобутку газу, а й поступово призводить до їх скорочення", – наголошується в документі.

НКРЕ також вважає недоцільним запропоноване "Нафтогазом" затвердження на рівні Кабінету Міністрів України єдиної концепції поступового переходу до економічно обгрунтованого рівня цін на газ для всіх категорій споживачів, оскільки в даний час для всіх категорій споживачів, за винятком теплокомуненерго, встановлено економічно обгрунтовані ціни на цей енергоносій.

Нагадаємо, НКРЕ затверджує ціни на газ власного видобутку на основі постанови Кабінету Міністрів №41 від 6 лютого 2008 року. Весь газ власного видобутку підприємствами з державною часткою більш як 50%, а також за договорами про спільну діяльність з такими підприємствами, згідно з чинним законодавством, іде на задоволення потреб населення.

У березні ц.р. НКРЕ ухвалила рішення пролонгувати на квітень-грудень дію цін на газ власного видобутку, встановлених для ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз" і ВАТ "Укрнафта" в 2008 році.

УНІАН
16 червня 2009р.

Теги: Україна, газ, ціна, НКРЕ, "Нафтогаз України"

НОВИНИ: Соціо

13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 4
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
» Всі новини