До свого незаконного "бізнесу" організатори частенько намагаються залучити навіть неповнолітніх. Особливо в гірських районах. Адже тоді у них є шанс уникнути кримінальної відповідальності. Кілька жителів Ужгородщини до своїх справ неповнолітніх не залучали, діяли дещо по-іншому. Однак все по-порядку.
Спершу міліціонерам надійшла інформація про те, що молодики мають намір зустріти мігрантів та переправити їх у країни Євросоюзу. Окрім цього, співробітникам ВБЗПТЛ ГУМВС стало відомо: за кожну особу з азіатської країни була чітко визначена такса – 1500 "зелених". До справи, зазвичай, організатори залучали кількох людей.
Для виявлення та затримання торговців "живим" товаром створили групу з числа досвідчених оперативників. Належало, насамперед, встановити осіб, котрі займаються цим незаконним промислом. Після проведення низки відповідних заходів у поле зору працівників ВБЗПТЛ ГУМВС потрапили кілька молодиків, котрі, як пізніше з'ясувалося, й спеціалізувалися на переправленні нелегальних мігрантів за кордон. Правоохоронці уважно відстежували кожен крок підозрюваних, збираючи по крупинках інформацію про їхню діяльність. Так оперативники довідалися, що іноземних громадян супроводжуватиме легковик, звідки відслідковуватимуть, чи немає на дорозі міліцейських постів. Щоб не трапилося проколу, врахували всі, здавалося б, дріб'язкові деталі. Коли міліціонери мали необхідні докази вини підозрюваних, прийняли рішення про їх затримання. До справи, крім працівників карного розшуку, залучили співробітників Державтоінспекції та військовиків Чопського прикордонного загону.
...Пізно ввечері автомобіль "Дейво" мчав дорогою у бік Чопа. У селі Велика Добронь співробітник ДАІ відповідним жестом наказав йому зупинитися. Авто з'їхало на узбіччя. Іномарку несподівано оточили люди, котрі представилися працівниками міліції. Пасажирів і водія попросили вийти й пред'явити документи. Водій помітно занервував, і було від чого. У салоні легковика знаходились четверо громадян Пакистану, котрі не мали при собі жодних документів. Тому іноземним "гостям" довелося пересісти в оперативну машину.
Крім мігрантів, затримали перевізників та організатора каналу– Романа. Коли працівники міліції попросили його показати документи, той став клеїти з себе дурника. Навіть більше… пред'явив довідку про неосудність. З усього видно, молодик серйозно готувався до зустрічі з правоохоронцями.
Під час розслідування з’ясували: ця група діяла досить організовано, кожен з її учасників мав чітко визначені функції. Роман, як організатор, займався приїздом азіатів з Одеси на Закарпаття з подальшим їх переправленням за кордон. Які суми грошей бізнесмени отримували за "живий" товар, можна тільки здогадуватися. Правоохоронці сумніваються, що "білий квиток" допоможе Романові, як мовиться, вийти сухим з води. Адже сам він жодним чином не схожий на людину з психічними вадами.
За цим фактом порушено кримінальну справу. Проводиться слідство.