Ужгородський Боздоський парк відтепер має власний герб

Від вівторка Боздоський парк має свій герб, що нагадує всім відвідувачам: він належить громаді м. Ужгорода. Переважна більшість ужгородців уже встигли переконатися, що парк таки повертає собі колишню славу місця громадського відпочинку і розваг. Він не припиняв роботу навіть холодної пори року, а найголовніше те, що більшість серед його численних відвідувачів — це молоді мами з дітьми.

Ужгородський Боздоський парк відтепер має власний герб

 Здавалося б, зовсім недавно директор КП "Боздоський парк" Олександр Черняк мріяв освітлити першу дубову алею, і скільки радості було, коли на ній, нарешті, з’явилося світло. На сьогодні всі алеї Боздоського облаштовані й належно освітлені, наразі тривають активні роботи з освітлення підвісного мосту. За рік у парку зламали всього одну лавочку і сміттєву урну, а це з огляду на наш сумний досвід і молодіжну ментальність вселяє деякий оптимізм і надію: парк ніколи вже не повернеться до колишньої здичавілості.

"Маємо Генеральний план розвитку парку, — розповідає Олександр Черняк, — з фонтанами, наметовим містечком, кінними й велосипедними доріжками, гуртками. Відновили практично всі лавочки на бетонних, ще радянських опорах, відреставрували їх або зробили нові. Стільки техніки цей парк ще не мав ніколи: трактори, пили, бензокоси, щітку-порохотяг, що збирає соняшникове лушпиння й сигаретні недопалки... Хотілося б придбати і машину для вивезення сміття, розширити штат. Є рішення міських депутатів про залучення інвесторів, але люди трохи остерігаються вкладати кошти і долучатися до розбудови парку з огляду на політичну й економічну нестабільність у країні. Муніципальна міліція та міські правоохоронці на вихідні патрулюють у парку, що допомогло приборкати скутери, які вдиралися на територію і порушували спокій відпочивальників, серед яких більшість — вагітні жінки і мами з дітьми. Існує потреба посилити охорону 50-гектарної території парку в нічний час, можливо, з допомогою систем відеоспостереження. Доцільним було би ввести кінну охорону, скажімо з п’яти чоловік". Мрією директора є назвати парк "парком Дружби" і щоб усі, хто сюди завітає, ставали доброзичливішими і хотіли творити добро. Дирекція парку запрошує ужгородців активніше долучатися до оновлення парку: бажаючі, наприклад, можуть власноруч поставити дитячу пісочницю чи гірку, розбити клумбу або ж просто змайструвати "іменну" лавочку (з табличкою, де значитиметься власник-автор), аби "моє-наше" приносило спільну втіху.

Серед людей, які допомагають відновлювати парк, є сім’я волонтерів, яка взялася дбати про туєву алею, а ще садівник Володимир, який сам запропонував свої послуги, і тепер у парку з’явилися кулеподібні кущі й поступово інші насадження набирають цивілізованого та естетичного вигляду.

Робота в парку триває безперервно. Робітники лагодять підлогу на атракціонах "Веселі гірки", яку до кінця тижня мають завершити, відновлюється розарій. Спеціальна машина подрібнює сухостій, а утвореною тирсою підсипають алеї. "Я сам прошу, щоб наші атракціони контролювали й перевіряли", — каже Олександр Черняк. Певну небезпеку становлять старі паркові дерева, які, як і люди, мають свій вік та час помирати, ці дерева необхідно ретельно прочищати. Нові висаджені дерева директор не рахує, дотримуючись прикмети: почнеш рахувати — на тому і закінчиться...

Трохи шкода, що ніхто не сфотографував — для порівняння з сьогоднішніми — колишні заболочені паркові алеї, розбиті лавочки з купами сміття, шприців, пляшок. Нині практично біля кожної лавочки сміттєва урна, кошти на їх придбання надали міська влада, інвестори. З 83 сміттєвих урн частину торік виготовили власними зусиллями.

"Найбільше радує те, — каже Олександр Черняк, — що в парку дуже багато вагітних жінок і мам з дитячими колясками, й не тільки влітку. З 10.00 до 13.00 передбачена 50-відсоткова знижка на атракціони, серед яких є як комунальної, так і приватної власності. Дітей-інвалідів, сиріт, а також дітей із прошарку соціально незахищених катаємо безкоштовно в будь-який час".

Оскільки відвідувачів суттєво побільшало, місця на автомобільній парковці часто не вистачає, тому з часом її доведеться розширити. Наразі для багатьох громадян проблемним залишається питання, як дістатися до парку, власники маршруток чомусь вважають цей маршрут невигідним, а отже маршрут до Боздоського парку залишається нагальним і його таки доведеться вводити.

Принагідно повідомляємо графік роботи Боздоського парку: Вівторок—п’ятниця — із 10.00 до 13.00 за пільговими цінами для всіх верств населення, із 15.00 до 21.00 — повна вартість квитків, а для інвалідів, сиріт та малозабезпечених — безкоштовно за умови наявності відповідної довідки. Субота — неділя — парк працює із 10.00 до 22.00. Понеділок — вихідний день.

РІО
29 травня 2009р.

Теги: Ужгород, Боздоський парк, атракціон, освітлення.

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
» Всі новини