Головна мета конференції полягає у визначенні вихідних даних з організації майбутніх командно-штабних маневрів, розгляді та узгодженні замислу його проведення, вирішення питань всебічного забезпечення.
У заході беруть участь робочі групи чотирьох держав: України, Угорської Республіки, Словацької Республіки та Румунії, які відповідно очолюють заступник 13-го армійського корпусу ЗС України генерал-майор Петро Литвин, старший офіцер головного інженерного управління генерального штабу ЗС Угорщини підполковник Жено Ладочі, командир інженерного батальйону ЗС Словаччини підполковник Ян Древеняк, начальник відділу штабу сухопутних військ ЗС Румунії полковник Октавіан Буланча.
Під час початкової конференції представники чотирьох країн заслухають презентаційні виступи багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”, проведуть загальне уточнення чисельного складу національних складових підрозділу, обговорять порядок проведення навчання “Світла лавина – 2006”, організацію всебічного забезпечення, оглянуть місця проведення КШН.
ДОВІДКА: Створення багатонаціонального підрозділу “Тиса” було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфіковану, високопрофесійну боротьбу із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.
У січні 2000 року українською стороною було завершено формування та оснащення двох рот для багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”. У травні 2000 року в Ужгороді до країн-засновників батальйону приєдналась Словаччина. Під час переговорів керівники військових відомств України, Угорщини, Румунії та Словаччини домовились, що румунська сторона сформує для батальйону дві роти, словацька та угорська виділять по одній роті. Було заплановано створення спільного штабу, до якого входитимуть по десять представників з кожної сторони, а діятиме підрозділ на підставі домовленостей між урядами держав учасниць щодо того, якій країні надаватиметься допомога силами батальйону.
У травні 2002 року у м. Виноградів (Закарпатська область) проходило перше спільне штабне дослідницьке навчання “Тиса-2002” багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”. В ході навчань було визначено і досліджено основні засади формування та функціонування багатонаціонального підрозділу.
15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської армії, Румунської армії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.
У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено навчання спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону “Тиса” “Світла лавина-2003”.
Прес-служба МОУ
24 березня 2006р.
Теги: