Закарпаття: У Хусті відбувся X ювілейний турнір "Оболонь-2009" з футболу

Такого масового заходу, який відбувся у Хусті у перших числах травня, старовинне місто, а може, й уся область, ще не бачили. Ним став X ювілейний турнір "Оболонь-2009" з футболу на призи приватного підприємства "Браєр".

Як уже, мабуть, здогадалися читачі, ініціаторами і організаторами цього традиційного футбольного змагання були ПП "Браєр" та Хустська ДЮСШ. Хустська ДЮСШ забезпечила у своєму комплексі саме проведення змагань силами своїх працівників, а ПП "Браєр" взяло на себе придбання спортивної атрибутики та сувенірів фірми "Оболонь" для нагородження переможців та призерів змагань і повне їх фінансування. З кожним роком турнір набирав обертів. Кількість дитячих та дорослих команд, які брали участь, помітно збільшувалася. Але травневий турнір, що відбувся 1-3 числа поточного місяця, перевершив всі сподівання його засновників і публіки. Посудіть самі: у змаганнях взяли участь 34 дорослих команди і 17 дитячих — усього близько 500 футболістів. Додайте до цього, як мінімум, 3,5 тис. глядачів, які вболівали за свої команди, і ви зможете уявити собі всю грандіозність спортивного видовища, яке тривало 3 дні.

У перший день змагалися юнаки 97-98 років народження. 2 травня -футболісти 95-96 років народження. І в останній день - дорослі спортсмени. Глядачі переживали за своїкоманди так, неначе на стадіоні вирішувалася доля європейських кубків. Адже йшлося про почесні звання переможців і володарів кубка. В підсумку почесні призи завоювали серед наймолодших   футболісти ДЮСШ "Нарцис" (тренер Ю. Мовчан). Другими були юні спортсмени ДЮСШ освіти (тренер Віктор Вуч-кан). А третіми були юні спортсмени ДЮСШ освіти (тренер Микола Буковецький). У другій віковій групі перемогли футболісти ДЮСШ освіти (тренер Микола Буковецький), вихованні якого обіграли юних ізян, які стали срібними призерами, з рахунком 3:0. Бронза у футболістів команди ДЮСШ "Карпати" (тренер Т. Фляшко), які перемогли команду селища Вишково з рахунком 5:0. Само собою зрозуміло, що найу-пертішою була боротьба серед футболістів дорослого віку, серед яких були і колиші професіонали, і напів професіонали, і любителі зі стажем. Але в підсумку, як і очікувалося, перемогла на турнірі команда "Оболонь", минулорічний переможець турніру, капітаном якої був сам винуватець спортивного свята Йосип Браєр. Його команда перемогла в фіналі сильну команду "Вінер" за результатами пенальті з рахунком 5:4. У пробиванні післяматчевих штрафних ударів відзначився і сам капітан команди.

Після завершення турнірних поєдинків на фіналістів змагань у різних вікових категоріях очікували заслужені
нагороди: призи, кубки, грамоти, грошові винагороди, а для найменших футболістів — цілі лантухи конфет, яким вони найбільше раділи, та солодкі напої "Живчик". Кожна команда отримала футбольні м'ячі, а ДЮСШ - комплект кутових прапорців для кращого проведення футбольних змагань різного рангу на базі ДЮСШ. Не залишились поза увагою організаторів турніру і ветерани хустського футболу. Всі вони одержали фірмові призи від ПП "Браєр". А сам господар фірми і організатор турніру був нагороджений почесною грамотою районного відділу освіти і вчительської профспілки за організаторські здібності і меценатську діяльність. Вручив нагороду голова райкому профспілки освітян Михайло Андрійцьо.

Після закінчення футбольних баталій педагоги, тренери Хустської ДЮСШ (директор В. Деяк), на плечі яких лягло основне навантаження проведення традиційного Турніру, щиро дякували Йосипу Браєру за організацію і високий рівень ювілейних змагань. У свою чергу винуватець спортивного свята запевнив присутніх, що його фірма і надалі буде опікуватися розвитком футболу на Хустщині. Традиційний десятий турнір "Оболонь-2009" засвідчив непересічне значення меценатської діяльності у наш складний кризовий час. І ще раз показав, що традиції знаменитих українських меценатів початку XX століття відроджуються і в наш час. Отож не дивною була думка про те, що Йосипа Браєра можна назвати закарпатським Ринатом Ахметовим.