Як повідомили "Закарпаття online" в ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області, газетярів та радійників передовсім цікавило, скільки притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконні вчинки працівників органів внутрішніх справ, скільки вже звільнено за порушення дисципліни та правопорушення.
-- Одним з найважливіших аспектів нашої діяльності є дотримання працівниками органів внутрішніх справ дисципліни, законності у своїй службовій діяльності, -- зауважив наш співрозмовник. -- Це питання постійно виноситься на розгляд колегії управління, порушується на щотижневих нарадах. Якщо трапляються якісь надзвичайні події, ми їх обов’язково обговорюємо, а також причини та наслідки НП. Відповідно співробітники інспекції з особового складу та сектору внутрішньої безпеки проводять службові перевірки.
За чотири місяці поточного року стосовно міліціонерів у краї порушено вже дев’ять кримінальних справ: чотири щодо працівників ДАІ (один з них, для прикладу, склав два неправдиві протоколи на порушників ПДР), інші -- стосовно працівників слідства, карного розшуку, паспортно-візової служби та дільничних. Чотири кримінальні справи стосуються працівників апарату обласного управління, дві -- міліціонерів Міжгірського райвідділу, по одній справі -- в Ужгороді, Тячеві та Іршаві.
-- Якщо провести аналогію з попереднім роком, -- продовжує полковник Петрицюк, то за цей період було також дев’ять кримінальних справ. Хоча є і позитив. Він полягає в тому, що зі всього залишку кримінальних справ, які порушені стосовно працівників ОВС, в поточному році знято з обліку вісім справ. Вони закриті у зв’язку з відсутністю складу злочину. А загалом з попередніх років ми маємо 45 кримінальних справ проти міліціонерів. 19 справ тепер перебувають на розгляді в судах, 13 зупинено як такі, в яких не встановлені особи зловмисників, ще по 11-ти кримінальних справах рішення наразі не прийнято.
З початку року зафіксований випадок, коли працівник патрульно-постової служби міста Ужгорода був засуджений за скоєння ДТП. Згідно з вироком суду він отримав п’ять років умовно. Торік також теж був засуджений працівник міліції.
Ще один негативний момент – причетність співробітників органів внутрішніх справ до корупційних дій. Зокрема, у попередньому році було складено шість протоколів про корупцію, цьогоріч -- чотири. Три такі справи перебувають на розгляді в суді, а за четвертою відмовлено, позаяк інформація не підтвердилася.
Трапляються в роботі міліції й порушення некримінального характеру: незаконні відмови в порушенні кримінальної справи та укриття злочинів від обліку. Щодо останніх, то з початку року виявлено п’ять подібних випадків, плюс 26 -- незаконна відмова в порушенні кримінальної справи. За кожним фактом проводиться службове розслідування, і винні несуть дисциплінарне покарання, запевняє полковник Петрицюк.
Водночас маємо цьогоріч вже два звільнення з ОВС працівників, які в стані алкогольного сп’яніння скоїли дорожньо-транспортні пригоди. Серед них --працівник карного розшуку та співробітник Державної служби охорони (ДСО). Один скоїв ДТП під час робочого дня, інший -- після роботи. Таким -- не місце в міліції. Торік в краї було зафіксовано 6 подібних фактів.
А загалом з негативних мотивів, за словами заступника начальника ГУМВС, з міліції цьогоріч уже звільнено шість працівників, торік -- вісімнадцять.
На завершення зустрічі Володимир Лук’янович відповів на численні запитання журналістів.