Ужгород: Роки шаховій грі не завада

У неділю з ініціативи Ужгородської міської шахової федерації, голова Семен Найгебавер, було проведено першість міста Ужгорода з шахів серед спортсменів, чий вік перейшов рубіж у 60 років. Шаховий турнір було приурочено 64-ій річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизнянім війні. На старт змагань вийшли шахісти, про яких згадували газети області ще 40-50 років тому.

Турнір пройшов за швейцарською системою, а учасники зіграли по 7 турів. Кожному шахісту відводилося на партію по 15 хвилин. Перед початком змагань ветеранів шахів та учасників Великої Вітчизняної війни з нагоди Дня Перемоги привітав віце-президент Федерації шахів Закарпатської області Аркадій Ворович.

Із першого туру на шахівницях розгорілися справжні баталії, де вирували емоції та азарт. Дуже вдало розпочав турнір Іван Куля, який після трьох турів набрав максимум очок і разом із Рижонковим очолював турнірну таблицю.
У четвертому турі Куля зазнав поразки від наймолодшого гравця змагань Рижонкова. Поразка вибила знаного ветерана шахів із колії, і він програв наступний поєдинок Анатолію Прокопчуку. Здобувши всього 1 очко у чотирьох турах, Іван Куля завершив змагання за рискою призерів, посівши 4 місце.

Напрочуд цікавою виявилася партія Прокопчук - Озимок. Анатолій пожертвував якістю і провів невідпорну атаку на короля суперника. Сімдесятичотирирічний Прокопчук здолав сімдесятидворічного Озимка. Одним словом, "досвід узяв гору над молодістю".

Непогано зіграв на турнірі і найстарший шахіст турніру, ветеран Великої Вітчизняної війни 83-річний Сергій Чеботарьов. Учасник ВВв чинив гідний опір більш молодим суперникам і зумів отримати три перемоги у семи турах, що дозволило йому посісти 10 місце.

А перемогу у першості здобув відомий на Закарпатті шахіст, екс-чемпіон області Володимир Рижонков, який переміг у всіх семи турах й отримав стовідсотковий результат.

Друге місце посів Анатолій Прокопчук - 6 очок, третє - Антон Озимок - 4,5 очок.

Турнір, у якому взяли участь 14 шахістів, пройшов у дружній обстановці. Спортсмени відносилися один до одного толерантно, що може служити прикладом для більш молодих шахістів. Велика роль у проведенні шахового турніру належить також управлінню культури, сім'ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради, яке надало відчутну допомогу організаторам змагань.

Переможець та призери нагороджені грамотами, а шахісти, які посіли перші 5 місць, отримали ще й грошові винагороди.