Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Сім мільйонів українців змушені шукати кращої долі за кордоном – здебільшого у Західній Європі. Такі дані неофіційної статистики. Офіційна – оптимістичніша. За даними МЗС, за кордоном працюють не більше двох мільйонів. На прохання українських дипломатів, нелегалів з України частково легалізували Італія, Іспанія та Португалія.

Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Наталка Тугузова, 5 канал: «За кордоном любити Україну починаєш значно міцніше. В цьому зізнається більшість українських заробітчан, змушених працювати на іноземних патронів. Одностайні вони також і в тому, що краще – ностальгія за батьківщиною, аніж злиденні будні на рідній землі."

Мармуровий під'їзд та мармурові сходи до власної квартири. «Португальска» мрія хмельницьких заробітчан стала реальністю. На матеріалізацію знадобилося шість років. Першопрохідцем став Микола Білокреницький. Він улаштувався будівельником до багатого португальця. Звісно, нелегально. Багато обов'язків, і – жодних прав. Зрідка телефонував дружині і говорив, як йому добре. Втім, Світлана відчула, що щось не те. І без дозволу чоловіка вирушила до нього. Те, що вона побачила, нагадало їй фільм жахів.

Світлана Білокерницька: «Працював у патрона який не платив грошей. Обманув. Жили у вагончику. Жили буквально як бомжі. Може наші бомжі українські ще й краще живуть через те що вони не працюють. Коли ми приїхали до чоловіків нас приїхало дві відважні жінки, вони нас не впускали. Ми без їхнього приїйали. Коли ми це побачили ми жахнулися. патрон пообіцяв легалізувати, І на цій обіцянці вони жили. Вертатися до дому не було з чим."

Після довгих бюрократичних митарств Миколі та Світлані вдалося легалізуватися і влаштуватися на пристойну роботу. Чоловік – будівельником, жінка – на птахофабрику. Почали сплачувати податки і відчули себе повноцінними людьми. Оплачувана відпустка, безплатна медицина та освіта. Саме це змусило замислитися – для їхніх дітей це єдиний шанс отримати вищу освіту. І кількість українських емігрантів поповнили доньки. Старша вивчила португальску мову за декілька місяців.

Віталіна Білокерницька: «Мама мене записала в школу. Прийшла я в школу. перші три місцяі для менеш була сплошна каторга, приходила зі школи. Починала плакати. Казала що хочу додому. Потом з часом почала понімати розмовляти більш менші якось не так сумно стало."

Середній заробіток українського емігранта – 1000 євро. Однак навіть така невелика, за мірками Євросоюзу зарплатня, дає можливість узяти житло у кредит. Микола Білокерницький вже дивиться у майбутнє впевнено. І до України повертатися не має наміру. І справа – не в теплому кліматі, океані та пальмах. На батьківщині вони жили б у злиднях.

Микола Белокеринцький: «Там де народився туде і хоче вернутися. мені кажеться це нормально. Но на даний момент я не хочу вертатися додому. Законі на Україні, які у книжках, вони не діють точно."

Зараз батьківщина зустрічає заробітчан єдиним – величезними поборами на українському кордоні. Заробітчан чомусь уважають грошовими мішками, для яких хабар – у 300-500 євро – це ніщо. Родина Білокерницьких поки що з черговими візитами у Хмельницький до родичів вирішили не поспішати.

"5 канал"
20 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини