Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Сім мільйонів українців змушені шукати кращої долі за кордоном – здебільшого у Західній Європі. Такі дані неофіційної статистики. Офіційна – оптимістичніша. За даними МЗС, за кордоном працюють не більше двох мільйонів. На прохання українських дипломатів, нелегалів з України частково легалізували Італія, Іспанія та Португалія.

Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Наталка Тугузова, 5 канал: «За кордоном любити Україну починаєш значно міцніше. В цьому зізнається більшість українських заробітчан, змушених працювати на іноземних патронів. Одностайні вони також і в тому, що краще – ностальгія за батьківщиною, аніж злиденні будні на рідній землі."

Мармуровий під'їзд та мармурові сходи до власної квартири. «Португальска» мрія хмельницьких заробітчан стала реальністю. На матеріалізацію знадобилося шість років. Першопрохідцем став Микола Білокреницький. Він улаштувався будівельником до багатого португальця. Звісно, нелегально. Багато обов'язків, і – жодних прав. Зрідка телефонував дружині і говорив, як йому добре. Втім, Світлана відчула, що щось не те. І без дозволу чоловіка вирушила до нього. Те, що вона побачила, нагадало їй фільм жахів.

Світлана Білокерницька: «Працював у патрона який не платив грошей. Обманув. Жили у вагончику. Жили буквально як бомжі. Може наші бомжі українські ще й краще живуть через те що вони не працюють. Коли ми приїхали до чоловіків нас приїхало дві відважні жінки, вони нас не впускали. Ми без їхнього приїйали. Коли ми це побачили ми жахнулися. патрон пообіцяв легалізувати, І на цій обіцянці вони жили. Вертатися до дому не було з чим."

Після довгих бюрократичних митарств Миколі та Світлані вдалося легалізуватися і влаштуватися на пристойну роботу. Чоловік – будівельником, жінка – на птахофабрику. Почали сплачувати податки і відчули себе повноцінними людьми. Оплачувана відпустка, безплатна медицина та освіта. Саме це змусило замислитися – для їхніх дітей це єдиний шанс отримати вищу освіту. І кількість українських емігрантів поповнили доньки. Старша вивчила португальску мову за декілька місяців.

Віталіна Білокерницька: «Мама мене записала в школу. Прийшла я в школу. перші три місцяі для менеш була сплошна каторга, приходила зі школи. Починала плакати. Казала що хочу додому. Потом з часом почала понімати розмовляти більш менші якось не так сумно стало."

Середній заробіток українського емігранта – 1000 євро. Однак навіть така невелика, за мірками Євросоюзу зарплатня, дає можливість узяти житло у кредит. Микола Білокерницький вже дивиться у майбутнє впевнено. І до України повертатися не має наміру. І справа – не в теплому кліматі, океані та пальмах. На батьківщині вони жили б у злиднях.

Микола Белокеринцький: «Там де народився туде і хоче вернутися. мені кажеться це нормально. Но на даний момент я не хочу вертатися додому. Законі на Україні, які у книжках, вони не діють точно."

Зараз батьківщина зустрічає заробітчан єдиним – величезними поборами на українському кордоні. Заробітчан чомусь уважають грошовими мішками, для яких хабар – у 300-500 євро – це ніщо. Родина Білокерницьких поки що з черговими візитами у Хмельницький до родичів вирішили не поспішати.

"5 канал"
20 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
» Всі новини