Закарпатський бодібілдер здобув кубок України і візьме участь у Всесвітніх іграх

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою обговорення якого стали здобутки закарпатських спортсменів у Кубку України з бодібілдингу і фітнесу, що проходив минулими вихідними. Йшлося також про проведення у травні Кубку Закарпаття та підготовку наших спортсменів до Всесвітніх ігор у Китаї 16-26 липня.

Ігор Баран, суддя міжнародної категорії з бодібілдингу розповів, що закарпатський спортсмен Бейла Балог став чемпіоном у своїй ваговій категорії (до 85 кілограм) Кубку України (вже вдруге поспіль), що відбувся минулих вихідних. Участь у змаганнях взяли троє закарпатців, усього було понад 160 бодібілдерів — більше, ніж коли-небудь в історії цих змагань. Ігор Баран також повідомив, що Бейла Балог включений до збірної команди України на авторитетних змаганнях "Всесвітні ігри", які відбудуться влітку на Тайвані. До цих змагань допускаються спортсмени рівня не нижче чемпіонів Європи та призери європейського чемпіонату за спеціальним погодженням, яке й отримав Бейла. Ігор Баран звернувся до меценатів з проханням допомогти спортсменові, який захищає честь України та краю вже на світовому рівні: "Майбутнє нашого спорту залежить від того, чи знайдуться охочі допомогти. Наприклад, завдяки Віктору Мартину закарпатський пляжний волейбол демонструє серйозний рівень і значні досягнення. Без мецената це було б неможливо".

Президент Закарпатської обласної федерації бодібілдингу та фітнесу Тарас Румянцев повідомив, що 9-10 травня відбудеться Кубок Закарпаття з бодібілдінгу і фітнесу (по одному дню в Ужгороді та Берегові). У змаганнях візьмуть участь спортсмени із Сваляви, Хуста, Ужгорода. Чекають організатори також представників з Тячева та Мукачева. Гостями змагань стане чемпіон світу з бодібілдінгу Анатолій Кудлай та багаторазовий чемпіон України Сергій Сорокін.

Закарпатські бодібілдери крім того отримали пропозицію від Всеукраїнської федерації провести восени в Ужгороді міжнародний турнір. Довіра до Ужгорода зумовлена наявністю сильних спортсменів, попередніми напрацюваннями та вдалим географічним розташуванням міста.

Загалом на Закарпатті є понад 15 професійних бодібілдерів, віком від 18 до 35. Жінки наразі професійно не виступають.