Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва

В рамках реалізації проекту "Підтримка конкурентоспроможності прикордонних територій України в умовах ринкової економіки" наприкінці минулого тижня в Мукачеві, Перечині та Ужгороді для закарпатських економістів відбулися тематичні семінари за участі заступника директора Департаменту регіонального розвитку Міністерства економіки України Валерія Бессараба, заступника генерального директора Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень В’ячеслава Зубенка, виконавчого директора Центру економічно-соціального аналізу M.E.S.A.10 (Словацька Республіка) Ярослава Пілата та експерта цього ж центру Мартина Валентовича. Організувало проведення семінарів головне управління економіки облдержадміністрації. Свої пропозиції та рекомендації учасники семінарів мали змогу підсумувати на заключному засіданні.

Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва

Відкриваючи підсумковий семінар, В’ячеслав Зубенко нагадав присутнім, що проект виконується спільно зі словацьким Центром економічного і соціального аналізу "M.E.S.A10" за сприяння Міністерства економіки України. Проект фінансується Словацькою агенцією з міжнародного розвитку.

"Наші представники мають багаторічний досвід роботи в економічному блоці уряду Словаччини та у представництві Словаччини в Європейському Союзі, тобто є досвід, власне, у впровадженні реформ", – відзначив Ярослав Пілат. Мета проекту підтримки конкурентоспроможності прикордонних територій України – представлення можливостей розвитку саме Закарпаття. Як повідомив Ярослав Пілат, наш край обрали не лише через близькість кордонів, а й через спільні історичні зв’язки.

Відтак говорили про економіку. У своєму виступі Валерій Бессараб зазначив, що на кінець квітня цього року Україна за основними економічними показниками поки що не досягла рівня 1990 року. Також  він торкнувся питань рівня життя, згадав економічну кризу. На його думку, у більшості галузей економіки її немає. Говорячи про конкурентоспроможність, яка в основному залежить від приросту інвестицій, заступник директора Департаменту регіонального розвитку відзначив, що торік динаміка їхнього приросту у більшості регіонів була незначною, у тому числі і на Закарпатті.

"Нині є всі умови для залучення інвестицій, – каже Валерій Бессараб. –  Вважаю, прямі інвестиції – ті, що можна сьогодні залучити. Вони найнадійніші, про це свідчить і досвід інших країн. Міністерство економіки працює із європейськими партнерами для впровадження в Україні європейських правил залучення інвестицій".

Також він акцентував увагу присутніх на тому, що треба збільшувати частку послуг, й залучати інвестиції саме у цю сферу. 

Під час семінару наголошувалося й на транскордонному співробітництві. "Згідно з відповідним законом кожен регіон (область, район, місто) має право самостійно підписувати двосторонні угоди з іншими країнами про розвиток транскордонного співробітництва. І це найважливіше, – підкреслив Валерій Бессараб. –  В Україні з 2000 року підписано близько 1100 таких угод. Крім відповідного закону, була прийнята й програма транскордонного співробітництва. В інших регіонах вона втілювалася не дуже активно, але на Закарпатті є позитивний приклад, коли завдяки програмі було добудовано під’їзну дорогу до МАПП "Ужгород".

Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва"Є й програма прикордонного співробітництва Європейського Союзу на 2007-2013 роки, – веде далі заступник директора Департаменту регіонального розвитку. – ЄС виділив досить великі кошти – 1 млрд. євро до 2012 на всі прикордонні з Європейським Союзом країни". Закарпаттю, за словами Валерія Бессараба,  пощастило, адже область бере участь у 2-х подібних програмах. Але й працювати є над чим. 

У своєму виступі Мартин Валентович детально зупинився на можливостях практичного застосування досвіду країн-членів ЄС при розробці стратегії розвитку конкурентоспроможності нашого краю, а також окреслив перспективи міжрегіонального співробітництва.

Пропозиції та рекомендації всіх учасників заключного семінару будуть узагальнені й  направлені до Міністерства регіонального розвитку України.

До речі, загальна сума інвестицій, що надійшли зі Словаччини за весь період інвестиційної діяльності, становить 11,2 млн. дол. США (2,8 відсотка загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій). Найбільш привабливими для словацьких інвесторів є Ужгородський та Мукачівський райони.

 

Управління інформації та зв `язків із громадськістю облдержадміністрації
27 квітня 2009р.

Теги: Ужгород, інвестиції, Словаччина, транскордонна співпраця

НОВИНИ: Економіка

03:01
/ 1
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 3
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 2
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 2
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 5
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
16:26
/ 5
За 9 місяців на Закарпатті промислове виробництво скоротилося на 9%
01:35
/ 2
Перепони на шляху легалізації виноробства обговорили на зустрічі в Ужгороді
» Всі новини