Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва

В рамках реалізації проекту "Підтримка конкурентоспроможності прикордонних територій України в умовах ринкової економіки" наприкінці минулого тижня в Мукачеві, Перечині та Ужгороді для закарпатських економістів відбулися тематичні семінари за участі заступника директора Департаменту регіонального розвитку Міністерства економіки України Валерія Бессараба, заступника генерального директора Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень В’ячеслава Зубенка, виконавчого директора Центру економічно-соціального аналізу M.E.S.A.10 (Словацька Республіка) Ярослава Пілата та експерта цього ж центру Мартина Валентовича. Організувало проведення семінарів головне управління економіки облдержадміністрації. Свої пропозиції та рекомендації учасники семінарів мали змогу підсумувати на заключному засіданні.

Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва

Відкриваючи підсумковий семінар, В’ячеслав Зубенко нагадав присутнім, що проект виконується спільно зі словацьким Центром економічного і соціального аналізу "M.E.S.A10" за сприяння Міністерства економіки України. Проект фінансується Словацькою агенцією з міжнародного розвитку.

"Наші представники мають багаторічний досвід роботи в економічному блоці уряду Словаччини та у представництві Словаччини в Європейському Союзі, тобто є досвід, власне, у впровадженні реформ", – відзначив Ярослав Пілат. Мета проекту підтримки конкурентоспроможності прикордонних територій України – представлення можливостей розвитку саме Закарпаття. Як повідомив Ярослав Пілат, наш край обрали не лише через близькість кордонів, а й через спільні історичні зв’язки.

Відтак говорили про економіку. У своєму виступі Валерій Бессараб зазначив, що на кінець квітня цього року Україна за основними економічними показниками поки що не досягла рівня 1990 року. Також  він торкнувся питань рівня життя, згадав економічну кризу. На його думку, у більшості галузей економіки її немає. Говорячи про конкурентоспроможність, яка в основному залежить від приросту інвестицій, заступник директора Департаменту регіонального розвитку відзначив, що торік динаміка їхнього приросту у більшості регіонів була незначною, у тому числі і на Закарпатті.

"Нині є всі умови для залучення інвестицій, – каже Валерій Бессараб. –  Вважаю, прямі інвестиції – ті, що можна сьогодні залучити. Вони найнадійніші, про це свідчить і досвід інших країн. Міністерство економіки працює із європейськими партнерами для впровадження в Україні європейських правил залучення інвестицій".

Також він акцентував увагу присутніх на тому, що треба збільшувати частку послуг, й залучати інвестиції саме у цю сферу. 

Під час семінару наголошувалося й на транскордонному співробітництві. "Згідно з відповідним законом кожен регіон (область, район, місто) має право самостійно підписувати двосторонні угоди з іншими країнами про розвиток транскордонного співробітництва. І це найважливіше, – підкреслив Валерій Бессараб. –  В Україні з 2000 року підписано близько 1100 таких угод. Крім відповідного закону, була прийнята й програма транскордонного співробітництва. В інших регіонах вона втілювалася не дуже активно, але на Закарпатті є позитивний приклад, коли завдяки програмі було добудовано під’їзну дорогу до МАПП "Ужгород".

Закарпаття має багатий досвід транскордонного співробітництва"Є й програма прикордонного співробітництва Європейського Союзу на 2007-2013 роки, – веде далі заступник директора Департаменту регіонального розвитку. – ЄС виділив досить великі кошти – 1 млрд. євро до 2012 на всі прикордонні з Європейським Союзом країни". Закарпаттю, за словами Валерія Бессараба,  пощастило, адже область бере участь у 2-х подібних програмах. Але й працювати є над чим. 

У своєму виступі Мартин Валентович детально зупинився на можливостях практичного застосування досвіду країн-членів ЄС при розробці стратегії розвитку конкурентоспроможності нашого краю, а також окреслив перспективи міжрегіонального співробітництва.

Пропозиції та рекомендації всіх учасників заключного семінару будуть узагальнені й  направлені до Міністерства регіонального розвитку України.

До речі, загальна сума інвестицій, що надійшли зі Словаччини за весь період інвестиційної діяльності, становить 11,2 млн. дол. США (2,8 відсотка загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій). Найбільш привабливими для словацьких інвесторів є Ужгородський та Мукачівський райони.

 

Управління інформації та зв `язків із громадськістю облдержадміністрації
27 квітня 2009р.

Теги: Ужгород, інвестиції, Словаччина, транскордонна співпраця

НОВИНИ: Економіка

17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
18:51
/ 5
ФДМУ готує до приватизації агропромислову фірму "Леанка" на Закарпатті
22:57
У першому півріччі на Закарпатті кількість новостворених суб’єктів господарювання на 1464 перевищила кількість тих, хто припинив бізнес
23:08
Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту
15:52
На Закарпатті найбільше туристичного збору надійшло у бюджети Ужгорода, Поляни, Баранинців
17:13
На Закарпатті підприємство вирощує кілька видів екзотичних грибів
22:17
Закарпатська область належить до числа лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
13:38
Через аномально раннє тепло закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно
13:47
Cезон лохини на Закарпатті стартував на два тижні раніше, ніж торік
19:14
У травні пасажиропотік залізничним маршрутом Київ-Чоп зріс на 221% – Укрзалізниця
14:54
Через змову на аукціонах суди визнали недійсними вже два спецдозволи "Голден Тайл" на видобуток глин на Закарпатті – дані прокуратури
01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
» Всі новини