Боржава — один із найдавніших населених пунктів Закарпаття

Перший заступник голови облради Михайло Мартин разом із головою Свалявської райради Михайлом Вороничем провів прийом громадян з особистих питань на базі Керецьківської сільської ради, яку очолює Василь Белей .

Боржава — один із найдавніших населених пунктів Закарпаття

Дорогою туди Михайло Воронич коротко розповів про село, що є - одним з найдавніших населених пунктів Закарпаття. Про Керецькі вперше згадується в 1389 році, коли воно разом з іншими селами Приборжавської долини було подароване угорським королем Ласло V Мукачівському замку. У 1463 році село одержав феодал Амбруш Довгай. Оскільки під час визвольної війни угорського народу під керівництвом Ференца ІІ Ракоці жителі Керецьок разом із власником земель теж вели боротьбу проти габсбурзького панування, то за це маєтки Довгая в 1708 році були конфісковані урядом Габсбургів, і село Керецьки перейшло у власність держави. У 1728 році його передали графу Шенборну.

     Сьогодні Керецькі – самоврядна територія, де діють хлібопекарня, дільниця з і збору дикоростучих плодів і ягід, дільнична лікарня, ЗОШ, школа мистецтв, дошкільний дитячий заклад, Будинок культури тощо.

     А тим часом у сільській раді вже чекали люди. Першими приймали жінок з дітьми та літніх людей. У кожного – своя проблема, яка й привела на зустріч із представниками органів місцевого самоврядування. У багатьох випадках йшлося про погіршення фінансового стану багатодітних сімей та матерів-одиночок, пенсіонерів, по яких найболючіше вдарила криза.

     Порушували заявники й інші актуальні питання соціального характеру, а саме: щодо стану водопостачання та водовідведення сільської мережі (взяття на баланс районним КП водопостачання та водовідведення), продовження договорів оренди на сінокоси, які знаходяться за межами територіальної громади, сільськогосподарських транспортних засобів, котрі до цього працювали за тимчасовими талонами, відсутності приміщення для початкових класів сільської ЗОШ І-ІІІ та розширення площ дитсадка – понад 40 заяв на обліку стосовно зарахування маленьких односельців у дошкільний заклад, виділення коштів для проведення ремонту квартир для молодих спеціалістів - лікарів, неправильного нарахування земельного податку фермерському господарству ″Ранта″, який знаходиться на фіксованому податку та багато інших.

     З усіх порушених питань дано відповідні доручення та направлено клопотання у вищі обласні інстанції.

     – Треба ще частіше бувати на місцях, – підсумував Михайло Мартин, – більше спілкуватися безпосередньо з сільськими та селищними головами, громадами. Так, керівництво області робить це часто шляхом виїзних прийомів громадян, під час яких приймає на ходу відповідні рішення, допомагає людям та вивчає громадську думку з актуальних проблем життєзабезпечення області. Але, як показує досвід, треба робити це ще частіше. І тут, як на мене, повинні активізувати свою діяльність депутати всіх рівнів, працювати в закріплених самоврядних громадах. Тоді будемо мати чітку картину про настрої людей, про соціальний стан населених пунктів краю. Повинен сказати, що саме ті місцеві ради, які проявляють ініціативу – у виграшній позиції. Вони стараються узгоджувати плани з районними виконавчою та самоврядною владами, проводять спільні заходи, а це , у свою чергу, допомагає їм втілювати в життя очолюваних громад позитивні зміни як у виробничій, так і в соціальній сферах. Зрештою, не нами придумано, гуртом і робота спориться. Особливо, якщо базується на взаєморозумінні.

Анна Романенчук, Закарпатский областной совет
16 квітня 2009р.

Теги: Боржава, обласна рада, прийом громадян, Михайло Мартин

НОВИНИ: Соціо

19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 9
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
» Всі новини