Мер Ужгорода Ратушняк відмовився вшановувати "громадянина Австро-Угорської імперії Степана Бандеру"

Ужгородська влада не підтримала ідею франківських колег про вшанування Степана Бандери. Про це сьогодні, 9 квітня, повідомив речник міського голови Ужгорода Олег Подебрій.

Мер Ужгорода Ратушняк відмовився вшановувати "громадянина Австро-Угорської імперії Степана Бандеру"

Івано-Франківська міська рада надіслала звернення Ужгородській міській раді з проханням підтримати ініціативу щодо "належного вшанування на державному рівні пам’яті політичного діяча, ідеолога українського національного руху, голови проводу ОУН Степана Бандери".

Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус просив ужгородського колегу "засвідчити свою гордість за приналежність до свідомої частини української нації та, як незаперечну істину, залишити прийдешнім поколінням народну мудрість "Той, хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього"".

Натомість Ужгородська міськрада надіслала відповідь за підписом мера, Сергія Ратушняка, в якій йдеться: "Повідомляємо, що Ужгородська міська рада не розділяє захоплення особистістю і спроби ідолоізації громадянина Австро-Угорської імперії Степана Бандери. Ми є багатонаціональна область і тому підбурювання до будь-яких радикальних дій вважаю неприпустимими".

Довідка "Закарпаття online"

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року. Австро-Угорська імперія припинила своє існування відповідно до Сен-Жерменського договору  27 жовтня  1918 року. Відповідно, до цієї дати громадянами Австро-Угорщини були і всі ті, хто до вказаної дати проживав на території нинішнього Закарпаття.

09 квітня 2009р.

Теги: Ужгород, Сергій Ратушняк, Степан Бандера

Коментарі

Гуцул_Рахів 2009-04-23 / 19:51:00
Те що вже ми 18років незалежні іще дискутуємо чи вшановувати нам щирих-Українців то нам ганьба! Якщо невшановувати своїх тобто Українців тоді кого нам вшановувати? На місцях при владі просто сидять жирні коти яких давно потрібно гнати вшию!!!

Ужгородець 2009-04-23 / 19:22:00
Молодець Рата, респект і уважуха! А франківчани бандеру нехай собі в гузицю засунуть!

бомк 2009-04-22 / 11:22:00
Мудак! тільки то і вміє, що дерибанити і піаритися

ooh 2009-04-20 / 11:24:00
IH-y, ta mestnomu.

Ja ne rozumiju, to, sto vu dijsno nastiljky psychichno, ta moraljno degrad.vani, ta debi-ni, abo vam platjat za to, stoby taki rechi pisatu pro madjariv! Prochitajte istoriju madjarsku, ta i ukrajinsku dijsnu, jakscho take je, ta bohato chikavux rechej najdete. Zvidajte zaxidno-evropejskix ljudej pro madjariv, jakscho znajete jakush movu(???), ta pro ukrajinchiv. Rezultat bude porazitelnuj. A shodo istorii, ta majbutnjoho madjariv, vonu mali !, ta budut matu. A vu?



Петро Гецко 2009-04-13 / 18:26:00
Рата друг Дмитра Сидора!

Шурик 2009-04-12 / 21:37:00
да правильно сделал Рата хать больше за него п...ра голосовать больше не буду.

Фокс 2009-04-12 / 19:10:00
Пожалуй, это единственное в чем полностью солидарен с Ратой. Иногда и у таких как он деб..в бывают проблески...

Tibor 2009-04-12 / 17:20:00



ІНну

"12 горських лауреатів Нобелевської премії, то хочу зазначити, що жоден з них угорцем не був, вони всі євреї."



Не правий в корні, Сендерді отримав Нобелівську премію в 1937 році в Угорщині, в Сегеді за відкриття циклу трикарбонових кислот (біохімія-фізіологія) відкриття вітаміну Ц. Прочитайте будь ласка життя і творчий шлях Сентдердьі, і Вам стане дуже багато цікавого!

UDO 2009-04-12 / 10:00:00
Коментар Ратушняка появився 9 березня, а сесія міськради відбулася 10 березня. Так, що депутати тут ні до чого.

В Ужгороді у списках виборців значиться близько 8500 уроженців Галичини. Додати їх сім'ї і вийде приблизно 20000 чоловік. Так, що Рата в черговий раз лоханув здуру сам себе. А Передрій вважає, що пропіарився перед нацменшинами. Піаритися буде баксами. Цигани за нього голосують за конкретні бабки. Якщо ЄЦ перекупить, то і голоси підуть не Раті.

Читач 2009-04-12 / 09:50:00
Ратушняк - рідкісна сволота, яка завжди змінювала свою думку в залежності від політичної доцільності. Пам ятаю, якось його газета "Ріо" схвально відгукувался про ОУН-УПА. Але коли хазяїн Рата в сотий раз змінив свою думку, ця газета по дегенератськи почала писати всякі паскудні речі щодо нашої визвольної армії.



Нинішнє рішення - зайвий раз показує повне дегенератство Ратушняка і його холуїв депутатів.

оре 2009-04-12 / 09:39:00
Ембере, воiстину! Тебе теж зi святом! Тимчасове вiртуальне перемир'я :)


Як писали на росiйських листiвках пiд час кiнця I Свiтової вiйни: "Миръ народамъ! Штыкъ въ землю!" :)

ember 2009-04-11 / 20:09:00
ani i panove!




Vsim khto teper abo cherez tyzhdenj svjatkue:



Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!!!

ТУПИЙ 2009-04-11 / 17:32:00
Панове! Ко ми може обяснити, ко такый Бендера, ото тот што бр1л1янты глядав у ст1льцях? ЦИ кось другый.

предок 2009-04-11 / 12:07:00
А у нас и псевдонацбольшинство и не очень мыслящее.

Атар 2009-04-11 / 12:02:00
Рата снова всех развёл как лохов и опять попиарился на пустом месте. Мэр Ивано-Франковска не просил ставить памятник, а только - "вшанувати пам"ять" Бандеры. Памятник Рата придумал сам, чтобы его слова звучали убедительнее, а значит, чтобы он мог заручиться поддержкой немыслящих нацменьшинств. Что и случилось.

предок 2009-04-11 / 11:27:00
Рата - молодец.При всех его недостатках он принял правильное решение. А то не ровен час и всякая хрень начнет настаивать, что в центре города должен стоять не памятник Пушкину а именно Бандере. Лучше не создавать прецедент.

А некоторым лишенцам, которые не могут отличить венгра от цыгана рекомендую протереть глаза.

Ужгородець 2009-04-11 / 11:21:00
ЦЕ одне з найбільш правильних рішень Рати. Закарпаття аж ніяк не та область, де треба ідолоізувати постать Бандери. повага - так,але масове вшанування тут не може бути. не треба підштовхувати населення до ворожнечі. у нас тут усі герої, і виділяти когось одного непотрібно :)

местный 2009-04-11 / 10:25:00
ну какую статью ни прочитай - везде высунутся наши мадьяро-цыганские соседи и начнут на 3 пальцах одной руки инвалида перечислять своих выдающихся деятелей и их заслуги :-D насчет генетически модифицированных мадьяро-цыган всё и так давно ясно - ошибка докторо Моро :-D перечисление нобелевских лауреатов (какой угодно национальности) к теме статьи какое отношение имеет? гораздо актуальнее это было бы писать в комментах к статье о закарпатских цыганах.

IN 2009-04-11 / 10:18:00
Щодо 12 угорських лауреатів Нобелевської премії, то хочу зазначити, що жоден з них угорцем не був, вони всі євреї. Напівдикі кочовики не спроможні генерувати науковий потенціал, а лише обслуговувати інтелектуальну, еліту яка використовує маніакальну самозакоханість колишніх дикунів.

орк 2009-04-11 / 09:05:00
Йоужко ("Рата феєричний мудак - діди і баби всіх корінних закарпатців були громадянами Австро-Угорщини!") :-D так саме як i (пра)дiди-(пра)бабки галичан та буковинцiв. Тобто за Ратиною нiбито логiкою вiн би навпаки мав поставити цей пям’ятник, бо його дiд та бабця теж народилися горожанами Австро-Угорщини :) Рата ще раз пiдтвердив право називатися «найекстравагантнiшим мером України» (мером, а не мiським головою бо яка ж тут голова) :-D Він обрав таким аргумент, що будь-яке обговорення його рішення неминуче перетвориться на смішки :-D



НОВИНИ: Політика

14:39
/ 1
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль