Загалом до жовтня буде проведено три етапи навчань - два у Львові та один у м. Хапаранда (Швеція), під час яких 10 повністю чи частково незрячих осіб зі Львова пройдуть навчання щодо роботи з новітніми Інтернет-технологіями. Загалом у проекті візьме участь 20 учасників з Львівщини, Закарпаття, Волині.
Навчання проводяться за кошти уряду Швеції. За словами голови Львівської обласної організації Українського товариства сліпих Оксани Потимко, критерієм для відбору учасників проекту є володіння комп’ютером, шрифтом Брайля, активна позиція щодо вирішення проблем незрячих в країні. "Після закінчення навчань ми організуємо курси для незрячих з метою навчити їх працювати з комп’ютерними технологіями та у сфері звукозапису, щоб вони змогли знайти роботу. Людина, яка втратила зір, потрапляє у чотири стіни, у неї з’являється депресія, вона може дійти до суїциду. Ми не бачимо отого світла в кінці тунелю, але швецькі колеги нам допомогли його віднайти", - наголосила Оксана Потимко.
Як зазначив менеджер проекту Стіг Хедлунд, метою проекту є передача здобутих шведами знань та навичок до України. Він також подарував ЛОО УТОС кілька спеціальних пристроїв для читання аудіо літератури, запису книжок та Брайль-лінійку для читання тексту з монітора комп’ютера. "У Швеції є понад 70 тисяч аудіокниг для незрячих. Загалом у Європі їх понад 2 мільйони. Планується, що за 10 років у світі буде створено базу таких книг, аби кожен бажаючий у будь-якому кінці світу міг знайти те, що його цікавить", - наголосив Стіг Хедлунд.