Один із них, підприємець Олександр Гаврило, розповів, що екзотична подорож стала можливою завдяки Євдокії Марченко — відомому у світі авторові науки ритмології. Пані Марченко сама набирала команду, яка повинна була не лише милуватися красотами льдових країв, а ще й досліджувати психологічні та фізичні властивості тіла й свідомості людини, котра перебуває в точці полюсів — там, де починається час.
Мандрівка видалася дуже насиченою і на диво комфортабельною, адже криголам "Ямал", на якому 86 українців і росіян долали шлях до Північного полюсу, був оснащений за останнім словом техніки (інтернет, басейн, теплі й затишні каюти з усіма вигодами), а оскільки в тій частині земної кулі якраз було літо, туристи раділи відносно теплому повітрю, а на найближчій від Північного полюсу великій крижині (точка полюсу знаходиться серед вод Північного Льодовитого океану) навіть смажили рибу і купалися в ополонці з температурою -4 °С. Купу яскравих вражень залишив по собі й архіпелаг Франца Йосипа, а саме острів Чампа з його загадковим ідеально круглим камінням різного розміру та мис Флора, де з туристами дуже хотів "познайомитися" білий ведмідь.
Виставка містить і фотографії з аналогічної еспедиції на Південний полюс, хоч Олександр Гаврило і не потрапив до числа 6 щасливчиків, котрих відібрали для цієї виснажливої подорожі. Такою вона стала через
складні погодні умови, адже навіть літньої пори температура повітря сягала позначки -24°С, а жити туристам доводилося в наметах.
Цікаво, що до Антарктиди щороку прилітає все більше туристів. Коштує це недешево, та й психологічно мандрувати найхо-лоднішим місцем Землі досить важко (через неймовірну тишу в багатьох полярників починаються психічні проблеми, пов'язані зі слуховими галюцинаціями, оскільки людське вухо влаштоване так, що в умовах повної тиші починає відтворювати звуки), але, розглядаючи світлини з виставки, починаєш розуміти, що подорожі в пошуках початку часу залишають враження, варті будь-яких зусиль.