"Джейнз Інтеліндженс дайджест": Так звані міністри уряду Підкарпатської Русі роздають інтерв’ю переважно своєму ж Інтернет-сайту

У європейській пресі знову аналізують підривні операції російських спецслужб в українських областях – Криму й Закарпатті. Аналітики вважають, що таким чином російські націоналісти хочуть переконатися, як далеко вони можуть зайти у дестабілізації ситуації в Україні, коли у підходящий час підніматимуть питання про підтримку українських сепаратистів, як це робилося, наприклад, в Південній Осетії чи Абхазії. Чимало провідних європейських видань вважають, що дострокові президентські вибори в Україні поглиблять кризу в державі. До того ж, саме оголошення Верховною Радою виборів 25 жовтня, наводять газети думки експертів, є "незаконним".

Впливове лондонське аналітичне видання "Джейнз Інтеліндженс дайджест" інформує з посиланням на спецслужби України, що "таємна битва між Москвою і Києвом у стратегічних українських регіонах – Криму і Закарпатській області, далека від завершення". Лондонські аналітики вказують на твердження керівництва Служби безпеки України про те, що "Росія фінансує сепаратистські рухи в стратегічних регіонах України".

Зокрема, мова йде про надходження з Росії коштів для "русинських сепаратистів" в Закарпатській області України. За словами глави СБУ Валентина Наливайченка, кого цитує "Джейнз", найактивніші у втручанні й організації провокацій у згаданих регіонах України є "російські політики, які хочуть заробити собі на цьому ім’я".

"Джейнз" порівнює заспокійливі слова Наливайченка про нібито відсутність у Криму серйозних підривних центрів з даними дослідження київського Центру імені Разумкова, які, навпаки, свідчать, що близько 25 відсотків всіх опитаних в Криму готові "діяти особисто для втілення у життя сепаратистських планів".

"Джейнз" також вказує на те, що переважна більшість населення Криму готова підтримати відокремлення автономії від України. Лондонське видання також запитує при цьому, чи не є оцінки СБУ щодо сепаратистської загрозу в Криму "надмірно оптимістичними"? "Джейнз" також вказує на відкрито провокаційний характер дій купки найрадикальніших "діячів" з так званих "русинських сил" в українському Закарпатті.

Аналітики з Лондона інформують, як "самозваний прем’єр-міністр у значний мірі фіктивної республіки Підкарпатська Русь Петро Гецко у інтерв’ю "Російской Ґазєтє" заявляє про звернення до Москви з проханням визнати незалежність цієї фіктивної республіки, бо, мовляв, українська влада ігнорує його вимоги стосовно автономії в межах України".

Інші так звані міністри уряду Підкарпатської Русі роздають інтерв’ю, переважно своєму ж Інтернет-сайту, у яких висловлюють претензії на дивіденди від транзиту російського газу через територію Закарпаття.

Вони також розраховують, як пише "Джейнз", на "російські гарантії безпеки в разі "української агресії" проти їхньої самопроголошеної республіки".

Лондонські аналітики сумніваються в тому, що російська Дума піде коли-небудь на визнання незалежності Русинії, бо, з точки зору "Джейнз", "таке визнання було б охарактеризовано в Європі і США як відверта російська агресія проти територіальної цілісності України, і це могло б перейти у серйозну конфронтацію між Сходом і Заходом".

02 квітня 2009р.

Теги: русини, уряд, криза, сепаратизм, Росія

Коментарі

орк 2009-04-04 / 09:48:00
"Джейнз" також вказує на відкрито провокаційний характер дій купки найрадикальніших "діячів" з так званих "русинських сил" в українському Закарпатті" (с). Закопати "купку" i все :-D


MIKLUH 2009-04-03 / 08:41:00
Аалітики для того й є аби аналізували а що буде ....Варіант НАТО робит прицидент Сербія-Косово.Рф робит ход коньом мочит кума Саку.НАТО наїзджає на Венесуєлу.РФ відбирає Крим і освобождає Срібну Землю

НОВИНИ: Політика

22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
14:26
/ 1
Сивохо звільнили з РНБО
14:12
/ 2
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
00:57
На 22.00 неділі в Україні 475 випадків коронавірусу, 10 летальних – МОЗ
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 13
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 11
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:56
На час карантину місцеві ради на Закарпатті запроваджують засідання у режимі онлайн
14:21
В Україні 97 випадків захворювання на коронавірус
13:55
/ 3
У Мукачеві для медичних працівників запустили спецрейси
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
14:20
/ 4
Аваков анонсував жорсткіші обмеження, наполягає на "повному карантині"
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
» Всі новини