Видання складають чотири розділи. Перший — "Епоха. Суспільство. Людина" — ознайомить читача з емблематикою Іршавщини, лисичівською Гаморою та іншими тамтешніми атракціями, а також легендами про Довжанський та Броньківський замки, славну постать Івана Фірцака-Кротона.
Розділ "Світ науки" містить статті нарисового типу про науковців та дослідників, котрі своїми досягненнями прославили край: академік-генетик Юрій Глеба, священик і поет Василь Довгович, мовознавець і фольклорист Іван Панькевич, освітянин і дитячий письменник Степан Жупанин, хірург та педагог Олександр Фединець і ін.
У розділі "Мистецтво і час" читач укотре переконається, що Іршавщина є надзвичайно родючою на творців прекрасного, довідавшись водночас чимало цікавого про композиторів Михайла Машкіна та Семена Мельника, народних артистів України Івана Поповича та Степана Ґіґу, письменників Василя Креміня, Юрія Мейгеша, Михайла Панька, Івана Мельника, Юрія Станинця, Івана Петровція та Федора Потушняка, художників Адальберта Ерделі, Василя Філеша, Василя Ловску, Андрія Бокотея, начальника управління культури Закарпатської ОДА Юрія Глебу.
Нарешті, розділ "Творчі скарби Іршавщини" пропонує увазі читача прозові та поетичні твори Василя Довговича, Юрія Станинця, Василя Фенича, Михайла Панька, Михайла Варги, Івана Мельника, Михайла Машкіна, Степана Жупанина, Дмитра Креміня, Івана Петровція, Василя Шкірі, Василя Кузана, Марини Михотнюк, Василя Філеша.
Книгу ілюструють світлини Василя Кузана та Василя Ловски.