За інформацією керівника Верхньо-Тисайської регіональної дирекції охорони довкілля та водогосподарства Гашпара Боднара, на прибережній ділянці річки між містом Вашарошнамень і селом Ловня нарощуватимуться дамби, довжина яких становить 27 км. Крім того, завершаться підготовчі роботи зі спорудження протиповеневого польдеру, що здійснюватиметься між притиськими населеними пунками Янд і Гулач.
На українському ж боці Тиси, повідомив начальник Закарпатського обласного виробничого управління з меліорації і водного господарства Володимир Чепак, дамби укріплюватимуться в 11-ти районах Закарпаття, зокрема в регіоні Чорної Тиси. Неподалік міста Рахів планується спорудити дві гірських акумулюючих ємності, а поблизу селища Вари - два польдери, які під час повеней дадуть змогу значно знижувати рівень води в Тисі. Намічено також встановлення двох інтегрованих до діючої автоматизованої інформаційної вимірювальної системи "Тиса" гідрометеорологічних станцій, а також створення біля міста Тячів диспетчерського центру зі своєчасного попередження, підвищення надійності прогнозування рівнів води під час повені.
Українсько-угорське співробітництво між водогосподарськими організаціями Закарпатської області України і Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини здійснюються у відповідності до Угоди між урядами України та Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (м. Будапешт, 1993, 1997 рр.). Угодою передбачається здійснення узгодженої водогосподарської та водоохоронної діяльності обох сторін на водотоках спільного користування, погодження проектної документації на відновлення пошкоджених паводками, реконструкцію існуючих і будівництво нових водозахисних споруд у прикордонній смузі. Така діяльність скоординована із заходами "Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси в Закарпатській області на 2006-2015 роки", а також українсько-угорських комплексних планів протиповеневого захисту, формування транскордонної меліоративної та польдерної системи в басейні ріки Тиса.