Більше всього заборговували в Донецькій (362,6 млн. грн.), Луганській (150,1 млн. грн.) і Харківській (126,9 млн. грн.) областях. Але до них наблизився Київ — в столиці борги виросли до 147,1 млн грн, що в два рази більше, ніж місяць тому. Менше всього винні в Івано-Франківській — всього 8,3 млн. грн., Закарпатській, — 10,9 млн. грн. і Рівненській — 12,5 млн. грн. областях.
Держкомстат відзначає, що в 2008 році заборгованості зростали весь рік, але особливо різко їх збільшення співпало з початком кризи: з 1 листопада по 1 грудня вони виросли на 693,1 млн. грн. На 1 січня частина боргів була повернена, і вони зменшилися на 613,2 млн грн. На думку експертів, це пов'язано з тим, що в кінці року підприємства прагнуть виплатити хоч би частину зарплат, але це не можна вважати ознакою поліпшення ситуації в економіці країни. Збільшення заборгованості на 20% в січні це підтвердило, пише Сегодня.
«Через кризу звалилися перш за все індустріальні області. Цифри Держкомстату показали, що заходи, зроблені урядом для поліпшення ситуації, не дали позитивного ефекту. Зараз падіння економіки співпало з інфляцією, так що чекати скорочення боргів із зарплат не варто. В кращому разі тенденція збільшення боргів на 20% збережеться на весь рік. Але швидше за все, вони збільшуватимуться до 30% і навіть 40% в місяць», - пояснює такі дані старший науковий співробітник Інституту економіки НАНУ Олександр Кошик.