Йшлося про те, хто і як сприймає 8 березня, який справжній підтекст цієї дати, а також, як правильно вітати жінок.
Оксани Гуранич, головний спеціаліст Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА зауважила, що 1977 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 8 березня прийнято відзначати Днем прав жінок. «Не весни, кохання, краси, як це свято часто трактують в Україні, а саме прав жінок, — наголосила Оксана Гуранич. — Часто у цей день акцентують увагу на тому, що жінки — слабка чи прекрасна половина людства, тоді як жінки України, як і чоловіки, долучаються до розвитку держави». О. Гуранич також зауважила, що в Україні з 1 січня 2006 року діє Закон про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, проте проблем у цій сфері вистачає.
«8 березня — «гаряча пора» для жінок-лідерок, саме таких розшукують журналісти, працівниць вітають на усіх підприємствах, проте досі існують непорозуміння через привітання», — розповіла директор Закарпатського обласного центру з гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій. Вона також повідомила, що в Україні розпочалася акція «Нагадай чиновнику, що 8 Березня — це свято солідарності жінок», ініційована для того, щоб пояснити, що це свято прав жінок. «Бо кожного разу, отримуючи листівки, зустрічаємо вітання із світом весни, пролісків, краси. Тоді як це свято має глибшу символіку. Ще з ХІХ століття жінки роками, наприклад, виборювали свої права страйками. У результаті, деякі країни увесь місяць березень відзначають місяцем прав жінки. Ми хочемо випередити обурення жінок з приводу того, як їх привітали. Є різниця між тим, як вітають чоловіки, брати, дідусі жінок і дівчат вдома і тим, як чиновники вітають працівниць, колег. Наприклад, звертаючись до залу, не можна казати «кохані жінки». Бо в аудиторії можуть бути жінки, сім’я яких розпалася, тож які вони кохані? Також державним діячам чи керівникам не дуже доречно згадувати «тонку статуру, ніжну натуру», бо їхнє вітання — це звернення у першу чергу до громадянок, а не до рідних та близьких», — каже М. Колодій.
Маріанна Колодій також проанонсувала акцію, яка вперше проходитиме в Ужгороді 5-6 березня під назвою «СТОП-сексизм!». В УжНУ та ЗакДУ розмістять стенди з прикладами прояву сексизму в рекламі, відбудуться круглі столи, будуть розповсюджені інформаційні буклети про те, що ж таке сексизм та які його прояви. Сексизм — це дискримінація, образа, приниження за ознакою статі. Таке явище стосується не лише жінок, а й чоловіків.
Доповідачки навели приклади сексизму у рекламі, яка принижує гідність жінок. Наприклад, в Ужгороді на білбордах можна побачити зображення напівоголених жінок з підписами на кшталт «У нас безкоштовно все, крім кави» тощо. Реклама кондиціонерів демонструє жінку з красивими великими грудьми та підписом «Дихай на повні груди».